Nejnovější zprávy: Nemocnice zatěžují senioři s covidem. Nepotřebují hospitalizaci, ale domovy je nechtějí vzít zpět Slavný tenisový šampion začínal jako sběrač míčků. Poznáte ho?

Byznys

Továrna Hyundai Mobis už v Mošnově spustila zkušební výrobu

Společnost Hyundai Mobis zahájila v průmyslové zóně v Mošnově na Novojičínsku zkušební výrobu v továrně na výrobu světlometů.

Pracuje zde zatím 240 lidí, do konce roku chce firma jejich počet zvýšit na 360. Plný provoz spustí na počátku dubna, řekl manažer společnosti Ivan Leixner.

Zkušební výroba začala už před několika dny. „Technologie, všechno naběhlo bez problémů,“ řekl manažer. Firma sehnala i všechny pracovníky, které potřebovala.

„Akorát trošku větší problém byl se seřizovači, kteří mají trošku vyšší mzdové požadavky, ale nakonec jsme je sehnali. Seřizovači strojů, to je celkem díra na trhu,“ řekl Leixner.

Letos chce podnik nabírat ještě další montážní dělníky a právě seřizovače strojů. „Těch strojů tam budeme mít více a více, v průběhu roku budeme instalovat stroje na další druhy světel,“ řekl manažer. Prvním modelem, na který se světla v novém závodě v Mošnově vyrábí, je vůz Hyundai Tucson.

Kromě automobilky Hyundai v nedalekých Nošovicích na Frýdecko-Místecku bude v budoucnu mošnovská továrna produkovat světlomety také pro závod a Kia v Žilině na Slovensku.

Jihokorejská investice v Mošnově má dosáhnout zhruba čtyř miliard korun. V investiční smlouvě se firma zavázala, že v Mošnově vytvoří celkem více než 900 pracovních míst, což by mělo být v roce 2023.

Kromě toho by ale měly další stovky pozic vzniknout u subdodavatelských firem. Hyundai Mobis už má v Moravskoslezském kraji jeden závod, právě v Nošovicích.