Nejnovější zprávy: Stračena otevřela v centru Ostravy pekárnu s cukrárnou. Co nová restaurace? Komplikace pro cestující. Do Petřkovic nebudou od pondělí jezdit autobusy

Kultura

Tohle bude událost! Filharmonie doprovodí v Gongu Krhuta s Kozubem

Tenhle koncert zřejmě vyprodá ostravský Gong! V neděli 22. srpna tu vystoupí ostravské duo Krhut & Kozub a doprovodí je Janáčkova filharmonie Ostrava!

Foto: se souhlasem Janáčkovy filharmonie Ostrava

Muzikant, skladatel a textař Jiří Krhut a český herec, komik, zpěvák a režisér Štěpán Kozub tvoří ostravskou dvojici, která si rychle získala posluchače napříč generacemi svým debutovým albem Prásknu bičem, vydaném koncem roku 2020.

Společně s Janáčkovou filharmonií nabídnou posluchačům skladby ze svého alba v orchestrální úpravě.

Účinkující: Jiří Krhut – hudba, text, zpěv, Štěpán Kozub – text, zpěv, Barbara Kanyzová – zpěv, Janáčkova filharmonie Ostrava, Stanislav Vavřínek – dirigent.

Ostravský muzikant, skladatel a textař Jiří Krhut působí na své domovské scéně v klubu Heligonka od roku 2016. Během představení vtahuje diváka do svých vtipných skečů, scének, básniček, anekdot a scénických písniček.

Jako skladatel a textař autorsky spolupracoval se spoustou známých českých interpretů, jako jsou například Marie Rottrová, Jaromír Nohavica, Michal Horáček, Ewa Farna či Vojtěch Dyk.

Štěpán Kozub je český herec, komik, zpěvák a režisér. V současné době je stálým členem divadla Mír, kde mimo herectví zastává také pozici uměleckého šéfa.

Je jedním ze čtyř členů improvizační skupiny TŘI TYGŘI. Na svém kontě má v tuto chvíli přes 30 televizních, filmových a internetových seriálů a filmů. Je držitelem několika hereckých ocenění, mimo jiné Ceny divadelní kritiky nebo ceny za nejlepší herecký výkon na filmovém festivalu v Las Vegas.

Tato ostravská dvojice si rychle získala srdce posluchačů napříč generacemi svým debutovým albem s názvem Prásknu bičem, které vydala koncem roku 2020.

Jejich tvorba obsahuje písně, které se žánrově liší, a svými vokály je na desce i koncertech obohacuje písničkářka Barbara Kanyzová.