Kultura
21/05/2023 Petr Sobol

To nejlepší nakonec! Ztracený roztančil Ostravu, přivezl i nečekaného hosta

Zpěvák Marek Ztracený prožívá velmi úspěšné období. Potvrdil to i sobotním koncertem v Ostravě, který byl posledním před jeho vystoupením v pražském Edenu.

Do tří vyprodaných koncertů Marka Ztraceného v Edenu zbývá necelý měsíc. Aby se před vrcholem kariéry dostal s kapelou do tempa, naplánoval si „zahřívací“ turné, během něhož vystoupil v Lokti, Slavkově u Brna a v sobotu i v Ostravě, kam dorazilo okolo šesti tisícovek lidí.

Ztracený v Ostravě končil své turné už potřetí a všechny fanoušky potěšil větou, že to nejlepší přichází nakonec.

Během koncertu, který trval necelé dvě hodiny, Český slavík ladil formu na Eden. A všichni mu dali najevo, že je na pražskou výzvu připraven. Zahrál všechny známé pecky včetně nové písně Stále věřím, která má všechny předpoklady k tomu, aby se stala novým hitem. Ztracený ji chtěl sice původně poprvé odpálit až v Praze, nakonec si ale chytlavé „tudututudutududu“ broukali lidé mezi valy Slezskoostravského hradu.

Celý koncert doprovázely ohně, barevné konfety i Ztraceného populární světelná show s mobilními telefony. Diváci se postupně dostávali do varu a v závěru během Dvou lahví vína tančili už úplně všichni. Poslední píseň Naše cesty fanoušci zpívali už skoro sami.

Skvělou atmosféru doplnili i dva hosté. Před Ztraceného koncertem vystoupila zpěvačka Olga Lounová, která chvíli měla na pódiu i svou malou dceru. Pořádným překvapením pak bylo, když se na scéně objevil kytarista bývalé skupiny Mandrage Josef Bolan, který společně se Ztraceným a jeho kapelou odehrál písně Motýli a Hledá se žena, za což sklidil bouřlivý aplaus.


Foto: se souhlasem Marka Ztraceného

Závěr sobotního večera okořenil ohňostroj. Marek Ztracený si Ostravu opět užil a divákům předvedl to nejlepší, co umí. Fanoušky bavil a svým upřímným vystupováním i dojímal. Teď už může počítat poslední dny do Edenu, po kterém si dá na nějaký čas pauzu.

Jak dlouhou? A co během ní bude dělat? To zatím nikomu neprozradil.

Jednu je ale jisté. Do Ostravy se může vrátit kdykoliv. Tady ho vždy přijmou s otevřenou náručí.

Sdílejte článek