Nejnovější zprávy: Armin Van Buuren: Co jsem zažil v Ostravě, bylo neuvěřitelné! Sto let chátral, teď Flascharův důl objevují turisté. Lákají je adrenalinové žebříky i permoníci

Společnost

To byla jatka! Ostravský zloděj nakradl 300 kilo masa za 90 tisíc korun

Láska k masu se mu stala osudnou. Během několika měsíců ho totiž nakradl tolik, že může jít na dva roky za mříže.

Zloděj masa byl dopaden. Neprošla mu až 36. krádež. Ilustrační foto: Pixabay.com

Sedmatřicetiletý obviněný muž měl během zimních měsíců šestatřicetkrát navštívit ostravskou velkoprodejnu, do které měl chodit nakupovat. A to někdy i dvakrát za den.

„Nakupování mělo obvykle stejný průběh. Do vozíku si uložil drobný nákup a do svého batohu vždy nějaké maso, jako například vepřovou krkovici, hovězí maso, ale také jelení či krůtí,“ uvedla policejní komisařka Eva Michalíková a dodala: „Poté šel k pokladnám, kde měl zaplatit pouze nákup ve vozíku a ve 35 případech se mu podařilo projít bez zaplacení masa.“

.

Poslední nákup se ale zloději masa stal osudným. „Na kamerovém zařízení muži z bezpečnostní agentury sledovali osobu, která si ukládala v úseku masa výrobky do batohu. Poté, co prošla pokladní zónou bez zaplacení, byla odchycena. Na místo se dostavili policisté, danou věc zadokumentovali a vzhledem k výši škody a čistému rejstříku trestu podezřelého muže oznámili ke správnímu orgánu k dalšímu projednání,“ řekla Michalíková.

Poškozená společnost však začala zpětně pátrat a následně policii dodala vyčíslení škody, která přesahovala 90 tisíc korun s tím, že došlo k odcizení více než 300 kilogramů masa. „Vše bylo podloženo kamerovými záznamy, kdy osoba zcizující maso byla shodná se zadrženým mužem. Kriminalisté učinili patřičné kroky a muže předvolali k výslechu. Ke všem krádežím se doznal, s muži zákona spolupracoval a svého jednání litoval. Komisaři měl uvést, že všechno odcizené maso měl pro svou potřebu,“ uvedla Michalíková. Zloději nyní hrozí až dvouleté vězení.