Sport
18/03/2022 Petr Sobol

To bude pecka! Baník by měl výročí oslavit zápasem proti Celticu

Fotbalový Baník se chystá na velkolepé oslavy stého výročí od založení klubu. Jako dárek by si měl „nadělit” přátelský zápas proti skotskému Celticu.

Stoleté oslavy Baníku budou velké. Už dříve se avizovalo, že v rámci nich Ostravané sehrají přátelský zápas proti některému slavnému zahraničnímu klubu, a tak v zákulisí ihned začala padat jména týmů, které by do Vítkovic mohly dorazit.

„Nebudu prozrazovat, s kým jednáme. Uvidíme, s kým se nám podaří za rozumných podmínek domluvit. Aby to sedělo nám i soupeři. Možná to pro nás bude generálka na další sezonu,“ uvedl v podcastu Fortuna Bar majitel klubu Václav Brabec.

Nyní už je ale jasněji, podle informací portálu iSport.cz do Ostravy přijede slavný Celtic, který má ve sbírce 51 skotských ligových titulů. Zápas by se měl hrát v červenci a Celtic by měl do Ostravy dorazit speciálem z rakouského soustředění. Baník by celá akce měla vyjít zhruba na čtyři miliony korun.

„Finální rozhodnutí prozatím nepadlo. Nadále probíhají jednání, ale dokud nebude uzavřena smlouva, nebudeme nic bližšího komentovat,“ řekl pro Sport tiskový mluvčí Baníku Marek Lorenc.

Sdílejte článek
zavřít reklamu
Reklama