Kultura
30/09/2021 Jaroslav Baďura

To bude něco pro děti i dospělé! Jak vznikají večerníčky?

​Ve spolupráci s Českou televizí bude ve Světě Techniky v Dolních Vítkovicích v sobotu 2. října otevřena interaktivní výstava Večerníček a království pohádek.

Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit na Krtkovo autíčko, Žížaláky, kulisy Krkonošských pohádek, hrad Kulíkov z pásma pohádek O zvířátkách pana Krbce či si vyzkoušet práci v dabingovém studiu.

Součástí výstavy jsou také originální postavičky z Broučků nebo první návrh Večerníčka výtvarníka Radka Pilaře. Chybět nebudou ani originální pohádkové kostýmy a rekvizity, připomenuty budou i nejstarší loutkové a hrané pohádky, které vznikly v ostravském studiu České televize.

Výstava doputovala do Ostravy z Prahy, kde vznikla u příležitosti výročí vzniku Večerníčku. Ten byl poprvé odvysílán 2. ledna 1965.

Duchovním otcem myšlenky krátkých večerních pohádek byl spisovatel a výtvarník Milan Nápravník a první pohádkou Kluk a kometa režiséra Ludvíka Ráži.

Hlas ve znělce chlapci s papírovou čepicí pak propůjčil tehdy pětiletý Michal Citavý. Výstava Večerníček a království pohádek, jejíž autorkou je Jana Sommerová, bude slavnostně otevřena v sobotu 2. října v 10 hodin.

Návštěvníci, kteří v tento den dorazí do Světa Techniky v pohádkovém kostýmu, budou mít zvýhodněné vstupné.

Těšit se mohou také na speciální Krtkovu zmrzlinu, pohádkovou kreativní dílnu, setkání a focení s pohádkovými hrdiny a nový film Tajemný Pacifik v 3D kině.

Večerníček zůstane v Dolních Vítkovicích do 31. března 2022.

Sdílejte článek
zavřít reklamu
Reklama