Nejnovější zprávy: Poruba vyhrála ve Zlíně i Jihlavě, ve středu přivítá druhý Vsetín Range Rover. Long live the king!

Společnost

Těšínská osmička hlásí rekordní účast. Na startu nedělního závodu bude i Krpálek

V neděli 12. června se na osmikilometrové trati mezi Třincem a Českým Těšínem uskuteční čtvrtý ročník charitativního běhu Těšínská osmička Nadace AGEL.

Foto: se souhlasem Těšínské osmičky

I přes rekordní účast se mohou sportovci k závodu přihlásit ještě krátce před jeho startem. „K dnešnímu dni je přihlášeno 300 účastníků, a tak je téměř jisté, že překonáme rekord v počtu běžců, protože zbylých 100 čísel bude připraveno pro poslední zájemce přímo na startu od 9:00 do 10:45. Věřím, že jich ještě několik desítek přijde,“ zve další závodníky ředitelka závodu a Nadace AGEL Veronika Dostálová s tím, že startovné je 350 Kč.

„Výtěžek ze startovného poputuje třem holčičkám se zdravotním znevýhodněním, a to pro dvouletou Nelinku z Karviné, čtyřletou Pavlínku z Dětmarovic a pětiletou Klárku z Třince. Příspěvky využijí rodiče holčiček na potřebné rehabilitace,” dodala Dostálová.

Start nedělního běhu je naplánován na 11 hodin. Poběží se od Nemocnice AGEL Třinec Podlesí a osmikilometrová trať má svůj cíl v Českém Těšíně v Parku Adama Sikory. Speciálním účastníkem závodu, během kterého by mělo být podle meteorologů krásné letní počasí, bude dvojnásobný olympijský vítěz a nejlepší sportovec České republiky Lukáš Krpálek.

„Se společností AGEL spolupracuji řadu let, a tak se rád účastním závodu, který pomůže dobré věci. Možná na to nevypadám, ale běhám rád, ovšem určitě ne tak rychle, jako atleti. Určitě mě proto neuvidíte v čele závodu, možná na startu, když mě postaví do první řady, ale pak si závod hlavně užiju a určitě nepoletím jako vítr,“ směje se Krpálek.

Závodu se aktivně účastní na úvod letní přípravy i vybraní hráči HC Oceláři Třinec před odjezdem na soustředění do Tater. V cíli pak představí mistrovský pohár a uspořádají spolu s Lukášem Krpálkem autogramiádu.