Sport
18/04/2023 Petr Sobol

Tenisový turnaj v Ostravě přilákal hvězdu, přijede bývalá světová šestka Monfils

Tradiční tenisový turnaj mužů Ostra Group Open 2023 by Moneta, který je součástí kategorie ATP Challenger, se odehraje ve dnech 24. dubna až 30. dubna v Ostravě.

Jubilejní dvacátý ročník tenisového turnaje proběhne na tradičním místě konání, na dvorcích Ostra Sport Centra v Komenského sadech. Turnaj se zajímavým mezinárodní obsazením pravidelně přilákal kolem deseti tisíc návštěvníků. „Turnaj se hraje již třetím rokem pod názvem Ostra Group Open a jsem rád, že se takové turnaje u nás pořádají a že po loňském ročníku budeme moci v našich prostorách Ostra Sport Centra v Komenského sadech přivítat tenisové fanoušky“, říká Tomáš Vrátný, předseda představenstva Ostra Group.

Turnaj je zařazený do kalendáře ATP kategorie Challenger a má letos navýšenou dotaci na 73 tisíc eur. Celkem se ostravského tenisového turnaje zúčastní 32 hráčů v hlavní soutěži, 24 hráčů v kvalifikaci a 16 párů ve čtyřhře. Z českých hráčů se v hlavní soutěži představí Vít Kopřiva, který je nejvýše nasazeným hráčem z Čechů (165. místo žebříčku ATP), fanoušci se mohou těšit i na Zdeňka Koláře (206. místo) nebo ostravského rodáka Dalibora Svrčinu (203. místo). Po zranění se vrací na kurty vítěz ročníku 2013 Jiří Veselý.

Největším tahákem turnaje bude francouzský reprezentant a bývalý šestý hráč světa Gael Monfils. Šestatřicetiletý Francouz má ve sbírce jedenáct titulů z ATP Tour.

První kolo hlavní soutěže začíná v pondělí 24. dubna, předchází mu ale první kolo kvalifikace, které se odehraje již v neděli 23. dubna. Semifinále se odehraje v sobotu 29. dubna a finále dvouhry 30.dubna v 11:00. Rozlosování hráčů proběhne před začátkem turnaje.

Všechny turnajové zápasy budou živě přenášeny na internetu, finálový zápas dvouhry bude možné sledovat živě na stanici TV Nova Sport. Denní vstupné činí 50 korun a lze koupit jen v místě konání.

Sdílejte článek