Nejnovější zprávy: Začala oprava trati z Dětmarovic k polským hranicím za 3 miliardy Pamatujete? Na podzim 1984 byl v Ostravě otevřen Prior

Společnost

Svědectví postupně odhalují, jakou hrůzu lidé při střelbě v nemocnici prožili

Jen pomalu a postupně vycházejí najevo skutečnosti o šíleném útoku střelce ve Fakultní nemocnici Ostrava.

Foto: FNO

Při útoku zemřelo šest lidí, sedmá zraněná je ve velmi vážném stavu, který se podle lékařů ve středu ještě zhoršil.

Jak se ale všechno seběhlo? Magazín PATRIOT se pokusil z útržkovitých výpovědí nejrůznějších svědků poskládat alespoň částečný obraz toho, co se v nemocnici odehrálo.

Dvaačtyřicetiletý muž přišel na polikliniku krátce po sedmé hodině ranní. Ve výtahu odpověděl zaměstnankyni polikliniky, která se jej zeptala, kam chce jet, že je mu to jedno.

Podle dalších svědectví vyjel do třetího patra a prošel postupně dvě čekárny: jedna byla prázdná, ve druhé seděl jen jeden pacient.

Až ve třetí čekárně, té před ambulancí traumatologie, bylo plno. Muž vytáhl pistoli a začal střílet.

Namířil i na nezletilou dívku, ale před tu se v poslední chvíli postavil její otec. I přes okamžitou operaci svá zranění nepřežil, jeho dcera žije...

Část pacientů přežila jen proto, že utekla, když si vrah přebíjel další zásobník.

Pod lavičkou, s dcerou pod svým tělem, přežila střelbu také další svědkyně - vypověděla, že vrah neušetřil ani ženu na vozíčku...

Podle dalších svědků se chtěl střelec zabít ještě v nemocnici, v jednu chvíli si přiložil pistoli k hlavě, pak se ale rozhodl utéct.

Ve chvíli, kdy jej v nedalekém Děhylově objevil vrtulník, prostřelil si muž hlavu a pak jej záchranáři paradoxně převáželi zpět na místo činu, do fakultní nemocnice, kde vraždil.

Po zhruba půlhodinové resuscitaci ale vrah zemřel.