Nejnovější zprávy: Z opuštěných břidlicových chodeb je unikátní turistická atrakce: Flascharův důl Kam dnes na oběd? Do Los Capolitos na burrito nebo quesadillu!

Byznys

Strojírenskou firmu Strojcar z Opavy koupila společnost Impactive

​Opavskou strojírenskou firmu Strojcar, která se zabývá výrobou složitých tvarových dílů pro letecký a automobilový průmysl, koupila od soukromých vlastníků Stanislava a Daniela Hoffmannových investiční společnost Impactive.

Sdělil to jednatel Libor Witassek, který je majitelem společností Impactive. Hodnotu transakce firmy neuvedly. Impactive se zaměřuje na akvizice strojírenských firem.

"Společnost Strojcar je špičkovým výrobcem přesných dílů do leteckého a automobilového průmyslu, s nejvyšší kvalitou na světové úrovni a zvládá i složité prototypové díly pro kosmický průmysl. Akvizice zapadá do záměru vybudovat agilní síť menších strojírenských firem, které chceme transformovat podle koncepce Speed Factory pro rychlé a plně digitalizované výrobce," uvedl Witassek.

Společnost Strojcar působí na trhu více než 20 let. Zaměřuje se na výrobu složitých tvarových dílů zejména pro vývojová pracoviště výrobců automobilů, pro letecký a další průmysl nebo opracovávání prototypových bloků motorů, převodovek a spojek automobilů.

V roce 2017 vytvořila čistý zisk 3,2 miliony korun při čistém obratu 38 milionů korun.

"Společnost Impactive byla založena specificky za účelem akvizic se zaměřením na menší strojírenské firmy, které budou mít potenciál vzájemných synergií a vysoké přidané hodnoty pro zákazníky," uvedl Witassek.

Podnikatel Witassek je známý z působení v čele někdejšího ostravského strojírenského koncernu Vítkovice Machinery Group.

Byl také transformačním manažerem ve švédské skupině GCE Group nebo v evropské poradenské skupině Allied Consultants Europe.