Nejnovější zprávy: ​Věřím, že mám týmu pořád co dát, říká ostravský kapitán Petr Bohačík V místě bývalé chemičky v Hrušově vzniká průmyslová zóna. Dá práci tisícovce lidí

Byznys

Strojírenská Multicraft Group se rozšířila o montážní firmy

Ostravská strojírenská skupina Multicraft Group se rozšířila o MZP Group, kterou tvoří společnosti Montáže Přerov, slovenské Montáže Trenčín a MZP Kiln Services z USA.

Firma to oznámila na svých internetových stránkách, hodnotu transakce neuvedla. Server E15.cz napsal, že v přerovské a trenčínské firmě získala Multicraft Group většinový podíl, v americké MZP Kiln Services menšinový.

Do skupiny Multicraft Group patří více než 20 společností především z oblasti strojírenství a energetiky s celkovým ročním obratem zhruba tři miliardy korun.

"Skupina MZP Group má obrat přes 500 milionů korun a 300 kmenových zaměstnanců," uvedla Multicraft Group. Její počet zaměstnanců se nyní zvýší na více než 700.

Tomáš Kondělka, který je v Multicraft Group odpovědný za akvizice, sdělil serveru E15, že důvodem investice je synergie se zbylými firmami ve skupině a přístup na americký trh.

"Žádná společnost neměla vlastní montážní kapacity a také jsme doposud byli limitováni nosností jeřábů, která v našich firmách byla do 40 tun," uvedl Kondělka. V Přerově je možné díky vlastním autojeřábům manipulovat s nákladem až 100 tun.

Multicraft Group nyní podle serveru plánuje, že rozšíří nabídku montážních společností o výrobu a montáže tlakových celků.

"Dále je chceme posunout směrem do energetiky," uvedl Kondělka.