Gastronomie
03/09/2023 Petr Sobol

Středomoří na talíři. Pět vyhlášených řeckých podniků v Ostravě!

Řecká kuchyně je vynikající. A ochutnat ji můžete taky na několika místech v Ostravě.

Řecko láká na historické památky, skvělé moře i na krásné pláže. Ale taky na vynikající kuchyni. Pět vyhlášených řeckých podniků však najdete i v Ostravě. Toto jsou ony.

Taverna na Rynku

Tavernu na Rynku otevřel loni v létě známý ostravský gastronom Michal Šlachta, jenž dříve vedl i restauraci Ellas. Řecký podnik v centru Ostravy si lidé rychle oblíbili, konají se tady tematické akce, večery s živou hudbou i rande pro nezadané. Od pondělí do čtvrtku je otevřeno od 10:30 do 15 hodin, v pátky až do 22. „Věřím, že úsměv na tváři a bezprostřední jednání k řecké restauraci patří, a proto se snažím takto ke svým hostům i přistupovat," říká věčně pozitivně naladěný Šlachta.

Agiu Georgiu

Řecká taverna Agiu Georgiu byla otevřena v prostorách Zámku Poruba v roce 2009. Prezentuje řeckou kuchyni v její původní podobě. V interiéru na návštěvníka dýchá atmosféra Řecka, nástěnná malba zobrazující krétskou legendu Erotokritos, byzantská mozaika, pravoslavné ikony, řecké bylinky či staré rodinné fotografie. Taverna má otevřeno od úterý do čtvrtku od 17 do 22 hodin, v pátek a sobotu do 12 do 22 hodin a v neděli od 12 do 21 hodin.

Delphi

Majitelem restaurace je Ashraf Uddin, jehož rodina má mnoholeté gastronomické zkušenosti. Vyhlášený podnik leží naproti Sadům doktorky Milady Horákové, v těsné blízkosti tramvajové zastávky Dům energetiky. V nabídce jsou čerstvé ryby, mořské plody i tradiční řecké pokrmy. Od pondělí do čtvrtku mají otevřeno od 11 do 22 hodin, v pátek a sobotu ještě o hodinu déle. V neděli zavírají v osm hodin večer.

Ellas

Stylová řecká restaurace Ellas se nachází v samém centru Poruby, přímo na Alšově náměstí. Láká na gyros, souvlaki, řecké rolády nebo steaky, pro mlsouny je připravena pravá řecká chalva. Ve všední dny se podává i obědové menu. „Ušli jsme dlouho cestu, než jsme si splnili svůj sen mít svoji restauraci. Jsme ti, kteří dělají věci se smyslem pro detail a přesně taková je naše restaurace. Je to místo, kde se nachází vlídnost, pohoda, přátelský úsměv, to vše okořeněné řeckým temperamentem, nezaměnitelnou chutí a opravdovou atmosférou Řecka,“ říkají manželé Ampatzi, kteří restauraci provozují. Otevřeno mají každý den od 11 do 22:30.

Knossos

Výborná kuchyně, příjemné prostředí, navíc kousek od centra Ostravy. To je Restaurace Knossos, kterou provozuje Nikos Tsiakos. Podnik poblíž Hornopolní ulice má otevřeno všechny dny kromě neděle, od pondělí do čtvrtku od 11 do 22 hodin, v pátky a soboty o hodinu déle. Restaurace má kromě klasické nabídky i polední menu.

Sdílejte článek