Nejnovější zprávy: ​Štěrkovna Open Music nabídne trvale udržitelnou zábavu Velký železniční veletrh se vrací, Rail Business Days míří do Ostravy

Společnost

Strážníci v rolích detektivů. Vypátrali řidiče, který složil u domů v Ostravě tuny odpadu

​Počátkem května ostravští strážníci přijali oznámení o založení černé skládky v Ostravě-Kunčičkách v ulici Pstruží.

Foto: Jindřich Machů

Již z prvotního ohledání místa bylo strážníkům zřejmé, že se nejedná o drobnou skládku, se kterými se setkávají ve službě v okolí odpadových kontejnerů či v okrajových částech města.

Hlídka strážníků na místě zjistila, že neznámý pachatel složil v Ostravě-Kunčičkách na ulici Pstruží poblíže obytných domů několik tun směsi odpadu, jehož obsahem byly staré pneumatiky, domovní odpad, dřevo i suť.

Na místě dále strážníci v blátě zjistili stopy pneumatik po nákladním vozidle. Obyvatelé okolních domů strážníkům rovněž poskytli svědectví, že se v místě pohybovalo veliké nákladní vozidlo žluté barvy.

"Na základě těchto prvotních zjištění se šetření zaměřilo na zjištění onoho žlutého nákladního vozidla, které v místě odpad nelegálně složilo," uvedl mluvčí strážníků Jindřích Machů.

Strážníci vytipovali možné příjezdové i odjezdové trasy, kterými se řidič nákladního vozidla mohl na místo skládky dostat a z tohoto místa odjíždět. Dle sdělení svědků pak byly rovněž vytipovány možné časy, ve kterých mohlo dojít k založení nelegální skládky.

"Po určení variant těchto tras i časů bylo provedeno precizní vytěžení celkem pěti kamer městského kamerového systému v širším okolí černé skládky. Výsledkem pak bylo zjištění žlutého nákladního vozidla značky DAF, včetně registrační značky tohoto vozidla," popsal pátrání Machů.

Další šetření strážníků tak již směřovalo ke zjištění řidiče nákladního vozidla, které bylo úspěšné. Strážníci dále zjistili, že důvodem nelegálního vyložení odpadu v Kunčičkách bylo odmítnutí přijetí vozidla se směsným odpadem do sběrného dvoru OZO Ostrava.

Majitel firmy, jehož zaměstnanec odpad vyložil, přislíbil odstranění nelegálně založené skládky. Podle zákona o odpadech pak majiteli firmy hrozí pokuta až ve výši 10 miliónů

Zavřít reklamu