Nejnovější zprávy: Paštiky, trhané i sušené maso, cider. A všechno s medem, doporučuje včelař ze Šilheřovic Do opavského babyboxu dnes někdo odložil holčičku. Dostala jméno Olinka

Sport

Štěstí se usmálo nejen na Smolu. Baník v Karviné vyhrál 2:1

První výhru v nové sezóně mohli v pondělí večer oslavit fotbalisté Baníku Ostrava, kteří v rámci dohrávky 2. kola Fortuna ligy vyhráli v Karviné 2:1.

Střelec Baníku Tomáš Smola v souboji s bekem Karviné Martinem Kouřilem (Foto: Vladimír Pryček)

Baníkovcům k vítězství ve slezském derby pomohl nejprve rychlý gól, který vstřelil v 9. minutě útočník Tomáš Smola.

Druhý gól Ostravanů dal v 68. minutě Milan Jirásek. Karvinským nakonec bylo málo platné, že si dokázali vytvořit řadu možností.

Gól dali až v 86. minutě zásluhou hlavičkujícího Vojtěcha Smrže.

Stav 2:1 pro Baník zůstal platný i v dramatickém závěru, kdy rozhodčí tasil červené karty nejprve pro domácího Ondřeje Lingra a pak i pro hostujícího Martina Filla.

"Dnes jsme sehráli dobré utkání. Každý z hráčů odevzdal na hřišti maximum, a tak to má být. Škoda, že jsme udělali dvě chyby, které nás stály body. Je ale třeba vidět, že Baník má velmi kvalitní a zkušený tým," uvedl trenér Karviné František Straka.

"Pro nás jsou to obrovsky důležité body, kterými jsme vyrovnali ztrátu s Libercem. Říkal jsem hráčům, že tady nás bude zápas bolet, a také že bolel. Nicméně většina z nás do té války šla a také ji ve zdraví přežila," komentoval utkání kouč Baníku Bohumil Páník.

Více o prvním regionálním derby letošní sezóny napoví fotogalerie reportéra Magazínu PATRIOT Vladimíra Pryčka.

Fotogalerie