Kultura
10/03/2023 Jaroslav Baďura

Štěrkovna nabídne top program! Lucie, Pokáč s kapelou, Calin i Anna K

Hudební festival Štěrkovna Open Music, který se po dvou letech revitalizace Hlučínského jezera vrací do svého domovského areálu, letos podle pořadatelů nabídne nejlepší program v devatenáctileté historii této hudební přehlídky.

Kromě už dříve zveřejněných kapel jako Lucie, Chinaski, Mig 21 či Tata Bojs vystoupí i Pokáč s kapelou, Anna K či velká hvězda mezi mladými posluchači a jeden z nejposlouchanějších českých interpretů na Spotyfi Calin.

"Program letošního ročníku nabídne to nejlepší z české a slovenské scény. A to pro širokou škálu našich návštěvníků. Ať už co se týče hudebních žánrů a jejich priorit, potažmo věku. Věříme, že každý si u nás najde toho svého interpreta," řekl za pořadatele David Moravec. Letos se návštěvníci mohou těšit například i na Marpa a jeho Trablegang, Pražský výběr, komik a herec Tomáš Matonoha se svým hudebním programem, Dominika Hašková se svou kapelou We Are Domi či zpěvák Sofian Medjmedj.

A to podle pořadatelů ještě zdaleka není všechno. "Jsme teprve v polovině maratonu zveřejňování interpretů letošního ročníku. Před sebou ještě máme řadu skvělých jmen. A ano, splníme všechno, co jsme na závěr loňského ročníku slíbili," doplnil další z pořadatelů Matěj Ostárek. Podle něj festival letos nabídne pro něj netradiční divadelní projekt i bohatý program rodinné scény a scény Lama Energy After.

Hlavní hvězdou bude legendární Lucie. Patří k neslavnějším kapelám v historii české a slovenské hudební scény. "Usilujeme o její vystoupení asi deset let. Ale čekání nelitujeme. Festival musel pro skupinu takové velikosti dorůst. Navíc nás hodně potěšilo, že jednání začala na impuls manažera skupiny. Sami si nás vybrali. S tím, že festival dlouho sledují, líbí se jim a chtějí přijet. To se poslouchalo hezky," uvedl Moravec. Dále vystoupí i Chinaski, Tata Bojs či Mig 21.

Festival letos opět nabídne několik mimořádných projektů. jedním z nich bude premiérové vystoupení písničkáře Pokáče s kapelou. Dosud Pokáč vystupoval na pódiích sám. Pro letošní festivalovou sezonu si poskládal pětičlennou kapelu. S ní objede jen omezený počet koncertů. Jeden z prvních bude právě na Štěrkovně Open Music. Pak se zase vrátí k tomu, že před posluchače předstupuje osamocený. Další mimořádné projekty pořadatelé ještě nezveřejnili.

Zatím největším počinem z čady mimořádných projektů z produkce festivalu byl projekt Symphonic Dance Music, kdy se na pódiu potkala Janáčkova filharmonie, DJ Lowa a společně zahráli největší hity taneční hudby. Jednalo se o působivou show spojenou s projekcí a lasery. Jeho púětovné uvedení se plánuje v budoucích letech.

Festival Štěrkovna Open Music patří mezi nejnavštěvovanější akce tohoto druhu v Moravskoslezském kraji. Je třetím největším a největším mimoostravským festivalem. Akce se koná za podpory Moravskoslezského kraje, generálního partnera, společnosti Betonárna Hlučín, a hlavních partnerů Lama Energy, Kofola a Restaurace Stará Celnice.

Sdílejte článek
zavřít reklamu
Reklama