Společnost
24/05/2023 Petr Sobol

Sražený chlapec na kole nedal přednost autobusu, navíc jel bez helmy

Jak už jsme informovali, v Ostravě došlo v pondělí 22. května k dopravní nehodě mezi autobusem a mladým cyklistou. Nyní vnesli více informací do případu policisté.

Jak bylo podle prvotních informací zjištěno, jedenáctiletý chlapec jel po vedlejší silnici. „Zřejmě ale nedal přednost autobusu, který jel po hlavní silnici, čímž došlo k jejich střetu,“ uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Událost se stala v Ostravě-Kunčičkách. Následkem střetu došlo k poranění chlapce, který byl předán zdravotníkům a převezen do zdravotnického zařízení. „Po nehodě byl při vědomí, prvotní vyšetření zasahujícím lékařem ukázalo poranění hlavy, hrudníku a břicha. Stav dítěte byl život ohrožující a záchranáři přistoupili k jeho uvedení do umělého spánku,“ řekl mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.

U řidiče autobusu byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. Jak ale bylo zjištěno, chlapec neměl na hlavě cyklistickou přilbu. „Cyklistická přilba není módním doplňkem, ale povinnou součástí vybavení cyklisty. Ze zákona totiž mají děti do věku 18 let povinnost helmu nosit,“ dodala Michalíková.

Sdílejte článek