Sport
04/03/2024 Petr Sobol

Sportovcem roku Moravskoslezského kraje se stal zlatý basketbalista Šiřina

Oceněný Jakub Šiřina. Foto: se souhlasem Moravskoslezského kraje

Anketa Sportovec Moravskoslezského kraje za rok 2023 má své vítěze. Titul Sportovec roku získal kapitán basketbalového mistrovského týmu Jakub Šiřina, do síně slávy byl uveden olympijský vítěz z Nagana hokejista David Moravec.

Na slavnostním galavečeru byli oceněni také další sportovci a sportovní kluby Moravskoslezského kraje.

„Řada skvělých sportovců z našeho regionu svými mimořádnými sportovními výkony Moravskoslezský kraj reprezentuje nejen na celostátní, ale i mezinárodní úrovni. Jsou pro nás skvělou vizitkou a na náš kraj upozorňují jako na místo, ve kterém se sportu daří. Chceme proto poděkovat nejen jednotlivým sportovcům, ale i celým týmům nebo jejich trenérům. Oceňujeme také významné sportovní aktivity v kategorii Počin roku. Titul Sportovec roku 2023 získal basketbalista Jakub Šiřina, kapitán a tahoun opavského basketbalového týmu - loňského mistra Národní basketbalové ligy, který se kromě jiného na mistrovství světa 2019 v Číně se podílel na senzačním šestém místě českého týmu. O dva roky později nechyběl ani u premiérové samostatné účasti basketbalistů na Olympijských hrách v Tokiu,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Jan Krkoška, který nad slavnostním oceňováním i letos převzal záštitu.

Do síně slávy byl uveden olympijský vítěz z Nagana hokejista David Moravec. „Moravskoslezská sportovní síň slávy je plná zvučných jmen. Jsme pyšní, že našimi rodáky jsou Jiří Raška, manželé Zátopkovi, Ivan Lendl, Taťána Netoličková nebo například Verner Lička. David Moravec bude v opravdu dobré společnosti. A to zaslouženě, kromě skvělých sportovních výsledků se po ukončení aktivní kariéry sportu nadále věnuje v pozici trenéra, působí také jako spolukomentátor hokejových zápasů v České televizi,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny.

Anketu Sportovec Moravskoslezského kraje vyhlašuje Moravskoslezský kraj společně s partnery – Moravskoslezskou krajskou organizací České unie sportu a Všesportovním kolegiem Moravskoslezského kraje. Letos se uskutečnil už 22. ročník a slavnostní ceremoniál se za podpory města Havířova letos konal v havířovském Kulturním domě Petra Bezruče.

Sdílejte článek
zavřít reklamu
Reklama