Gastronomie
05/01/2024 Petr Sobol

Soutěž Peče celá země se vrací! Mezi nejlepší se dostala i Klára z Petrovic u Karviné

Foto: Mikuláš Křepelka

​Už v sobotu 6. ledna startuje další řada pořadu Peče celá země. Mezi dvanáctku soutěžících se dostala i čtyřiadvacetiletá Klára z Petrovic u Karviné.

Do soutěže se přihlásilo více než 400 odvážlivců, ze kterých byla vybrána dvanáctka nejlepších. Sladké i slané dobroty budou i tentokrát hodnotit porotci Josef Maršálek a Míša Landová, moderátory zůstávají Tereza Bebarová a Václav Kopta.

O vítězství bude bojovat i soutěžící z Moravskoslezského kraje. „Miluji pečení, protože mohu neustále posouvat své hranice kombinováním chutí, textur a technik. Je to pro mě způsob umění, kterým se můžu vyjádřit a zároveň tím potěšit své okolí,“ řekla Klára z Petrovic u Karviné.

Klára žije v rodinném domě, který s manželem společnými silami rekonstruují. Má ráda sport, hlavně volejbal, badminton a zimní sporty jako lyžování a snowboard. Také ráda cestuje a tráví čas s rodinou a přáteli. Pracuje jako referentka v energetické společnosti.

Klára o sobě prozradila, že si během pečení ráda pouští písničky. „Mým vzorem je Helena Fléglová, která mě inspiruje v mnoha ohledech. Je mi velmi sympatická jako osobnost, fascinuje mě její příběh a to, čeho všeho dosáhla. Miluji její recepty a techniky, které ve své akademii vyučuje,“ dodala.

Soutěžící z Petrovic dává své pekařské výtvory posoudit rodině a manželovi. „Jsou neustále zásobováni mými sladkými výtvory. Nejpřísnějším kritikem je asi moje mamka, která přesně ví, co má jak chutnat a vypadat, což se mi častokrát hodí, když chci radu a názor někoho, kdo se vyzná,“ usmála se.

Prvním velkým milníkem pro ni bylo, když se dostala do pořadu Peče celá země. „V budoucnu bych si moc přála vést cukrářské kurzy a cukrařinu tak zakomponovat do své práce. S manželem by se nám také moc líbilo si v budoucnu otevřít vlastní kavárnu,“ uzavřela.

Sdílejte článek