Sport
06/06/2023 Václav Menšík

Sobotní závod Lysá hora Ultra Trail hlásí vyprodáno. Naděje na start však ještě žije!

Už tuto sobotu 10. června vypukne v Malenovicích pátý ročník běžeckého závodu pro všechny milovníky horského běhu v masivu Lysé hory. Hlavní závody jsou vyprodány, ale naděje na start tu pro maratonce pořád ještě je. Do dětského edukačního závodu se lze hlásit přímo na místě.

O tom, jaká je situace pár dní před závodem, jsme si povídali s Markem Balcarem, který organizátorem eko friendly závodu, jež známe pod zkratkou LHUT.

Marku, jak je to se startovní listinou? Máte už vyprodáno, nebo se ještě mohou závodnici registrovat?

Závod je beznadějně vyprodán, ale jiskra naděje tady stále je, jen je třeba sledovat sociální sítě našeho závodu, kde čas od času běžci prodávají registrace z důvodu zranění či nějakých jiných komplikací, které jim brání startovat v závodě LHUT.

A co dětský závod Mini LHUT - v kolik startuje a kdy se mohou děti k závodu registrovat?

Mini LHUT startuje v sobotu od 10:00 a malí závodníci se mohou vydat na trasu kdykoliv až do 14:00. Záměrně netlačíme děti a rodiče na daný čas a mají tu volnost si projít či proběhnout mini trasu kdy budou chtít. Registrace dětského edukačního poznávacího závodu bude možná na místě. Po dětském závodě bude pro děti uspořádána tombola s maličkostmi od našich partnerů.

Kdo patří mezi favority závodu?

Konkurence je opět obrovská, jak se sluší a patří na Mistrovství České republiky, na Lysé hoře bude celá česká špička. Bude to nabité a do pořadí určitě promluví i počasí, takže nedokážu říci konkrétní jména.

Výtěžek ze startovného a parkovného věnujete stejně jako loni dvojčátkům Matěji a Šimonovi. Přijedou letos kluci do centra závodu?

Nechci to zakřiknout, ale zatím to vypadá, že ano. Kluci byli propuštěni z nemocnice a vypadá to, že zdraví jim dovolí přijet se za námi do Malenovic podívat.

Mohou se závodníci ubytovat přímo v centru závodu?

Máme zázemí v resortu Hotelu KAM Malenovice, který má přes sto osmdesát postelí, a ještě chatky přímo v areálu, stejně jako závod, i ubytování se naplnilo téměř na maximum. Ale nejlepší je obrátit se přímo na recepci hotelu, kde udělají maximum pro to, aby ještě nějaká místa našli.

Sdílejte článek