Nejnovější zprávy: Frenštát si připomene 30 let od začátku odsunu ruských vojáků z města Izraelský hudebník a držitel Grammy Oran Etkin vystoupí v Ostravě

Společnost

Slezskoostravský hrad zve na velký podzimní Hradní hodokvas!

​V sobotu 5. října se na Slezskoostravském hradě uskuteční akce pro všechny milovníky dobrého jídla, pití a zábavy.

Ilustrační foto: Černá louka

Dvacátý ročník Hradního hodokvasu aneb lokálního hodování přinese spoustu novinek.

"Upustíme od tradičního pojetí dobových hradních akcí a zaměříme se na podporu lokálních gastronomických specialit, které nabízí Moravskoslezský region," zvou organizátoři.

Představí se tak lokální pivovárky, vinná zóna Navínko, farmáři a restaurace, které nabídnou pochutiny pro milovníky masa i veganské stravy, doplněné o bohatý doprovodný program lokálních kapel, muzikantů, tvůrců a umělců; divadlo, hudba, pouliční umění, workshopy, kreativní dílny nejen pro děti a mnoho dalšího.

Ve vinné zóně Navínko budou moci návštěvníci degustovat vybraná vína především z moravských vinic nebo ochutnat nealko drinky od našich vinařů.

Pivní zóna představí na 10 regionálních minipivovarů (např. Nachmelená opice, Hoppy Dog, Létající bezdomovec, Beerokracie), v jídelní zóně najdou návštěvníci na 30 regionálních prodejců občerstvení a farmářských produktů či foodtrucků.

"V nabídce najdete řeznické a uzenářské speciality, staročeskou kuchyni, hamburgery, langoše, sýry, kváskové pečivo, beskydské polévky, zavařeninové produkty, deserty nejen v raw podobě a spoustu dalších pochutin, chybět nebude ani dobrá káva či rozlévané domácí limonády."

Doprovodný program bude opravdu bohatý. V každém koutě hradu se bude neustále něco dít a na své si přijdou návštěvníci všech věkových skupin. Na stage Rádia Čas umístěné v amfiteátru (dolní nádvoří hradu) vystoupí kapely Made in 60´s, February, šedesátičlenný Dechový orchestr mladých Jistebník, kapela Skrat a 5PAK.

Horní nádvoří hradu nabídne stage Hudebního Světa věnovanou pouličnímu umění. Zahraje několik buskerských uskupení ostravského regionu, které vystřídají jedinečné žonglérské a artistické duo InTrikáři v podání Vinczenza a Alexandra.

Děti se pak mohou těšit na POPPY a Adélku, s nimiž bude plno legrace, her, cirkusových dovedností a tance. Na této scéně bude také prostor pro návštěvníky, kteří si zde budou moci vyzkoušet své muzikální nadání. "Kdo ví, třeba nás oslní nová česká hvězda," těší se pořadatelé akce.

Středisko volného času Korunka se postará o spoustu aktivit nejen pro rodiny s dětmi, které se mohou těšit na cirkusové triky pro děti, herní zónu deskovek, výrobu buttonků, hradních lektvarů, malování, keramické tvořeníčko, skřítkovo bludiště, tajemnou komnatu či pusinku od Bílé paní.

Na své si přijdou i ti nejmenší v dětském koutku s pelíšky s hračkami a odpočinkovými hrami. V galerii se několikrát během dne uskuteční loutkové představení Haló Jácíčku, v hlavní roli s Robinem Ferrem a režii Miroslavy Georgievové.

V herní MINDOK zóně budou připraveny SMART hry pro jednoho hráče, postřehové a paměťové hry, u kterých si návštěvníci vyzkouší svou rychlost i bystrost, nebo vědomostní a party hry jako Desítka nebo Krycí jména.

Pro zvídavé nebude chybět řada 50 přírodních expedic, u nichž se hráči něco dozví a zároveň se skvěle pobaví. Hry budou určeny pro všechny věkové kategorie již od 2 let.

"V tzv. malém sále hradu bude umístěna Workshopová zóna, kde si budou moci návštěvníci vyrobit spoustu zajímavých výrobků, které spojuje hodování a ekologie, u Recyklátoru si vyrobíme upcyklované taštičky nejen na svačinky, Ateliér M připravil výrobu recyklovaných loutek a robotů, děti si budou moci nazdobit vlastní muffinek a vyrobit originální smoothie."

Akce se bude konat za každého počasí, organizátoři zastřeší všechny zóny a posezení.

Mediálními partnery akce jsou Magazín PATRIOT, Rádio Čas a partnerem akce je Hudební svět a Sigma Guitares.

PROVOZNÍ DOBA AKCE: 10:00 – 22:00

VSTUPNÉ: ZVÝHODNĚNÝ PŘEDPRODEJ do 22.9.2019. probíhá na pobočkách OSTRAVAINFO!!! nebo online ZDE

Vstupenky v předprodeji nelze zakoupit na pokladně Slezskoostravského hradu! 100 Kč – dospělí

50 Kč – děti od 6 let včetně, studenti (s platným studentským průkazem), senioři (nad 63 let včetně), držitelé TP, ZTP a ZTP/P průkazů

250 Kč – rodinné vstupné (2 dospělí + 1 až 3 děti)

ZDARMA – děti do 5 let včetně, doprovod ZTP/P

Od 23.9. PŘEDPRODEJ bez zvýhodnění (probíhá na pobočkách OSTRAVAINFO!!! nebo online)

PRODEJ VSTUPENEK NA MÍSTĚ (v den konání akce):

120 Kč – dospělí

60 Kč – děti od 6 let včetně, studenti (s platným studentským průkazem), senioři (nad 63 let včetně), držitelé TP, ZTP a ZTP/P průkazů

280 Kč – rodinné vstupné (2 dospělí + 1 až 3 děti)

ZDARMA – děti do 5 let včetně, doprovod ZTP/P

SPECIÁLNÍ NABÍDKA

Sdílená vstupenka na akce Život bez bariér (platí pouze 5.10. 2019) a Hradní hodokvas za zvýhodněnou cenu zakoupíte JIŽ NYNÍ online nebo na pobočkách Ostravainfo. Vstupenku NELZE zakoupit na pokladně Slezskoostravského hradu.

160 Kč – dospělí

80 Kč – děti od 6 let včetně, studenti (s platným studentským průkazem), senioři (nad 63 let včetně), držitelé TP, ZTP a ZTP/P průkazů

230 Kč – rodinné vstupné (2 dospělí + 1 až 3 děti)

ZDARMA – děti do 5 let včetně, doprovod ZTP/P

Platí VIP karta 2019.

Více informací na www.sleszkoostravskyhrad.cz a na facebooku @slezskoostravskyhrad