Sport
30/07/2020 Josef Pešout

Skvělý nahrávač Ba Loua končí v Karviné, koupila jej Viktoria Plzeň

Zásadní změna ve fotbalové Karviné. Kádr účastníka první ligy opouští klíčová opora.

Ofenzivní záložník Adriel Ba Loua, který zanechal v týmu výraznou stopu, přestupuje v rámci nejvyšší české soutěže do FC Viktoria Plzeň.

Fotbalista z Pobřeží slonoviny působil v Karviné dva roky. Přišel v roce 2018 z dánského klubu Vejle a postupně se propracoval nejen do základní sestavy MFK, ale převzal stěžejní roli v útočném projevu mužstva.

Podle klubového webu odehrál za Karvinou 52 ligových zápasů, v nichž vstřelil tři góly.

A především se prosazoval v pozici nahrávače, když se finálním způsobem podílel na patnácti gólech. Deset asistencí si připsal v minulé sezoně.

Zařadil se v tomto směru mezi nejlepší ligové hráče, více asistencí zaznamenal jen vynikající rumunský záložník Nicolae Stanciu z pražské Slavie.

Odchází se skvělou bilancí

Zatímco Stanciu působil v nejlepším týmu soutěže, který dával hodně gólů a dominoval útočným fotbalem, Ba Loua bojoval v dresu Karviné výhradně o záchranu.

O to je jeho aktivní bilance cennější. Odchází z karvinského klubu s vizitkou nadstandardního ligového hráče, který má velké předpoklady do další kariéry.

Příliš nepřekvapilo, že o karvinskou hvězdu se začaly zajímat přední kluby. Viktoria Plzeň nakonec zrealizovala jeho příchod.

„Adrielovi se sluší za jeho výkony v dresu našeho klubu poděkovat. Ukázalo se, že svým potenciálem už Karvinou výkonnostě přerostl. Přejeme mu především zdraví a úspěch v Plzni, která má velmi silný kádr a tomu odpovídající ambice,“ uvedl předseda karvinského klubu a předseda dozorčí rady Jan Wolf v těchto intencích na klubovém webu.

Jestliže Ba Loua přestoupil do Plzně, není jediným hráčem, který v klubu končí. Po vypršení smlouvy se s týmem loučí srbský ofenzivní záložník nebo útočník Vukadin Vukadinovič a slovenský záložník Martin Bukata.

Hned skupině hráčů skončilo hostování. Michal Petráň se vrátil do Pardubic, na soupisce Karviné momentálně nejsou ani Abdulrahman Taiwo, Muhamed Tijani, Steve Petkov, Filip Kubala a Matko Babič.

Stoper Martin Šindelář hostoval v Karviné z Baníku Ostrava. „O něj máme další zájem. Ale více napoví až jednání s jeho kmenovým klubem z Ostravy,“ poznamenal Lubomír Vlk, sportovní ředitel MFK Karviná.

Sdílejte článek