Sport
28/01/2018 Jaroslav Baďura

Skončil extrémní závod na Lysé hoře. Vítěz pokořil rekord a zvládl 14 okruhů!

Další ročník extrémního vytrvalostního závodu Renault LH24 je u konce. Také díky příznivému počasí se letos vytrvalcům podařilo překonat hned několik traťových rekordů.

Se čtrnácti okruhy se novým mistrem České republiky v zimním horském maratonu jednotlivců stal Radek Chrobák. Na konci závodu měl v nohách přes 160 km s převýšením 10 700 m.

Teploty kolem nuly, zatažená obloha beze srážek, v noci místy mlha. Takové počasí provázelo sedmý ročník extrémního závodu Renault 24 hodin na Lysé hoře. Také díky těmto relativně příznivým podmínkám nasadili závodníci, kterých bylo na startu 1040, opravdu svižné tempo.

Účastníci závodu byli rozděleni do dvou kategorií – jednotlivci a štafety. Vítězem kategorie jednotlivci – muži a zároveň mistrem České republiky v zimním horském maratonu jednotlivců se stal Radek Chrobák z Frýdku-Místku, který zdolal rekordních čtrnáct okruhů.

Značnou část závodu byl ve vedení Zdeněk Hruška, který rovněž dosáhl čtrnácti okruhů, byť v delším čase. Nakonec si odnesl stříbrnou medaili. Bronz patří Jaroslavu Vichrovi, který dokončil jen o jeden okruh méně.

V kategorii žen se na startu sešla velmi silná konkurence. Způsobem start-cíl si však pro vítězství dokráčela Petra Ševčíková. Stejně jako ona dosáhla jedenácti okruhů druhá Ivana Šlachtová. Bronz si pak odnesla Kateřina Klepáčová z Frýdku-Místku.

Další výrazný zápis do historie závodu mají na svědomí Vít Otevřel s Tomášem Svobodou, kteří se 17 absolvovanými okruhy ovládli závod štafet.

Nejvyrovnanější byla situace u štafet žen. Zlaté medaile si nakonec vysloužily Martina Dvořáková s Barborou Cichou. A nakonec, v kategorii smíšených párů putuje prvenství na Slovensko, odváží si jej Gabriela a Martin Plačkovi.

„Letošní ročník závodu byl průlomový hned ze tří důvodů. Za prvé jsme změnili titulárního partnera, kterým se stala automobilka Renault, za druhé se letos poprvé stala zázemím pro akreditaci, zahajovací i závěrečný ceremoniál zrekonstruovaná WoodAréna v areálu Na Pile Ostravice, a za třetí byl prolomen rekord v počtu okruhů zdolaných v závodě,“ uvedl ředitel závodu Renault LH24 Libor Uher.

„Tímto chci poblahopřát borcům, kteří dosáhli tohoto skvělého výsledku – čtrnácti okruhů, ale nejen jim. Všichni účastníci si zaslouží uznání. Věříme, že se jim letošní ročník líbil. My si chvilku odpočineme a co nevidět budeme plánovat ten další,“ shrnul ředitel závodu Renault LH24 Libor Uher.