Sport
14/09/2020 Josef Pešout

​Šiřinova show ozdobila vítězný vstup Opavy do ligy

Úvodní kolo basketbalové ligy mužů mělo jediného hrdinu a protagonistu. Stal se jím opavský rozehrávač Jakub Šiřina.

Při zápase na palubovce am-biciozního celku BK Ústí nad Labem předvedl všestrannou show. Zaznamenal 36 bodů, měl spoustu finálních asistencí a ještě takticky dirigoval tým Opavy k vítězství 96:94.

Jakub Šiřina prokázal, že je pro opavský basketbal nepostradatelnou osobností. I v Ústí se ujal role lídra a tím jen potvrdil, že byl zcela oprávněně zvolen nejužitečnějším hráčem minulé, předčasně ukončené ligové sezony.

Šiřinu na jaře mrzelo, že Opava stejně jako ostatní účastníci nejvyšší soutěže, nemohla zasáhnout do bojů v play off. Takže loňskou sezonu ukončila na druhém místě po tehdy odehrané části soutěže a ztratila naděje na eventuální finále.

O to s větším elánem nastoupili Opavští k premiéře nového ročníku. A Šiřina korunoval snažení týmu fantastickým výkonem, který vzbudil respekt u soupeře i diváků v ústecké hale.

„Jsem rád, že se mi dařilo a dal jsem hodně bodů. Ale jen individuální statistika mě v totmto případě nezajímá. Hlavní je, že jsme zvládli nejen průběh, ale i napínavý závěr zápasu a vyhráli,“ líčil Šiřina po zápase pro Magazín PATRIOT.

„Cesta do Ústí nad Labem je vždycky dlouhá. A pokaždé, když sem jedeme, máme přání, abychom si při návratu do Opavy odváželi výhru. Myslím, že mě nastartovala už první čtvrtina zápasu. Vyšly mi nějaké trojkové pokusy. Zůstával jsem volný ve střeleckém prostoru a měl jsem čas i na přípravu trojkové střely,“ rozebíral Šiřina.

Tým získal sebedůvěru

Právě skvělá produktivita nejlepšího hráče utkání byla impulsem i pro jeho spoluhráče.

„I kluci získali sebedůvěru, snad nás to správně nakoplo. Možná, že jsme mohli průběžný náskok lépe uhlídat, aby to nebylo takové drama až do koncovky, ale Ústí je doma velmi silné. Vítězství o dva body samozřejmě bereme jako dobrý vstup do sezony,“ přemítal opavský tahoun.

Pokud bude Šiřina v podobných střeleckých kouscích pokračovat, může z toho těžit i česká reprezentace, v níž má pevné místo. „Věřím, že basketbalový program bude mít plynulý kalendář. Kromě řádných termínů v lize se chystáme i na listopadový blok národního týmu,“ dodal opavský lídr.

Galapředstavení Jakuba Šiřiny sportovně ocenil i ústecký trenér Antonín Pištěcký. „Zápas odtáhl na svých bedrech doslova sám. Podal fantastický výkon, jaký se v naší lize od jednoho hráče jen tak často nevidí,“ vysekl poklonu hvězdě utkání

Sdílejte článek