Nejnovější zprávy: Frenštát si připomene 30 let od začátku odsunu ruských vojáků z města Izraelský hudebník a držitel Grammy Oran Etkin vystoupí v Ostravě

Společnost

Sezóna začíná hercům i hokejistům. Zveme na Top 10 akcí týdne!

Magazín PATRIOT připravil ve spolupráci s časopisem Program výběr deseti akcí ze světa kultury, sportu či turistiky, které stojí za to navštívit v našem kraji v týdnu od 9. do 15. září 2019.

Vítkovice budou v nové sezóně opět spoléhat i na Jana Výtiska (Foto: Vladimír Pryček)

9. – 10. 9. 19:00 TŘI TYGŘI: V TRYSKU STALETÍ

V unikátním tygřím speciálu se můžete těšit na průřez nejlepších tématicky propojených scének z uplynulých bezmála čtyřiceti večerů (Divadlo Mír, Ostrava-Vítkovice)

11. 9. 18:30 EDITH A MARLENE

Jeden z hitů posledních sezón, strhující hudební drama o velkých osobnostech 20. století. Edith Piaf si podmanila Paříž, Marlene Dietrich se klaněl Hollywood (Divadlo Jiřího Myrona, Ostrava)

11. 9. 20:00 TOMKI NĚMEC – VÁCLAV HAVEL

V rámci festivalu Bezručova Opava se koná přednáška předního českého fotografa Tomkiho Němce, který byl osobním fotografem prezidenta Václava Havla (klub Art, Opava)

12. 9. 17:00 NABARVENÉ PTÁČE

Režisér Václav Marhoul natočil hluboce dramatický příběh o bezprostředním vztahu mezi hrůzou a krutostí na jedné straně a nevinností a láskou na straně druhé (kino Nová scéna Vlast, Frýdek-Místek)

13. – 27. 9. TO NEJLEPŠÍ Z ČESKOSLOVENSKA

Jedinečná interaktivní retro výstava prezentující 100 let naší republiky, odnesete si z ní nejen nové vědomosti, ale především netradiční zážitky (obchodní centrum Frýda, Frýdek-Místek)

13. 9. 9:00 – 12:00 BĚH NADĚJE

Mimořádná sportovně-společenská a humanitární akce zaměřená na podporu výzkumu rakoviny spojená s veřejnou sbírkou (lesopark Ostrava-Poruba)

13. 9. 17:30 HC VÍTKOVICE RIDERA vs. HC OLOMOUC

Vítkovičtí hokejisté zahájí novou extraligovou sezónu na domácím ledě (Ostravar Aréna, Ostrava-Vítkovice)

13. 9. 19:00 NOC NA KARLŠTEJNĚ

Divadelní představení k oslavám 660. výročí města Štramberk (amfiteátr pod Starou věží)

14. 9. 11:30 – 18:00 FESTIVAL DŘEVA

Na největší dřevorubecké a lesnické akci v kraji se představí nejlepší čeští sportovní dřevorubci včetně vicemistra světa Martina Komárka (Slezskoostravský hrad)

15. 9. 17:00 FC BANÍK OSTRAVA vs. SK DYNAMO ČESKÉ BUDĚJOVICE

Dalším soupeřem fotbalistů Baníku bude prvoligový nováček z jihu Čech (Městský stadion, Ostrava-Vítkovice)

Kompletní přehled akcí najdete na webu: www.eprogram.cz/akce