Společnost
01/10/2021 Jaroslav Baďura

Setkání Patriotů MSK nabídne inspiraci pro udržitelný růst a rozvoj

Už počtrnácté se v Ostravě sejdou moravskoslezští podnikatelé napříč obory - setkání Patriotů MSK propojí místní podnikavce na téma udržitelnosti kraje, firem a lidí.

Organizátoři lákají na panelovou debatu, vystoupení třech inspirativních řečníků, networking nebo gastrofestival.

Čtrnáctý ročník podnikatelské konference Setkání Patriotů MSK, kterou pořádá stejnojmenná nezisková organizace, se zaměří na udržitelný růst a rozvoj.

„V podnikání, abychom nezbankrotovali, v kraji, abychom definitivně transformovali hornickou minulost, i v rovině osobní, abychom se z toho všeho nezbláznili,“ popisuje koordinátorka Patriotů MSK Lucie Buchwaldková.

14. Setkání Patriotů MSK, které se uskuteční 14. října v ostravském AKORDu, zahájí panelová debata Na cestě k technologickému kraji se zástupci Moravskoslezského kraje, Moravskoslezského inovačního centra a společnosti Heimstaden.

„Bude nás zajímat, jak udržitelně využít devatenáct miliard korun, které do kraje přitečou z transformačního fondu,“ upřesňuje moderátor akce Daniel Konczyna.

Po panelové debatě vystoupí tři řečníci a podělí se o své příběhy i rady do podnikání.

Majitelka beskydské manufaktury Besky Zuzana Bílková promluví o renesanci tradičních řemesel. Nejen začínajícím podnikatelům předá své zkušenosti s podnikáním na živnost se zaměstnanci, nastartováním prodeje a exportem za hranice regionu. Prozradí i to, proč se vrhla zrovna do výroby vlněných lůžkovin a jak to všechno zvládá při mateřství.

Vítkovický průmyslník Jan Světlík představí svou vizi vodíkového města, které má vyrůst místo haldy v Ostravě-Hrabůvce. Účastníkům konference odhalí, jaké příležitosti z něj plynou pro malé a střední firmy a jak chce své podnikání posouvat v budoucnu.

„Zní to futuristicky, ale nutno připomenout, že panu Světlíkovi nikdo nevěřil ani vizi proměny Dolní oblasti Vítkovic, dnes nejnavštěvovanější mimopražské památky,“ komentuje spolumoderátor Tomáš Buchwaldek.

Třetím řečníkem je podnikatel Radomír Prus, který popíše, jak se z Karviné dostal k investování v americké Nevadě a vybudoval dvoumiliardovou firmu. Karvinský rodák dnes stojí především za výzkumem baterií HE3DA a společností Magna Energy Storage, někdy proto bývá označován jako moravskoslezský Elon Musk. Na 14. Setkání Patriotů MSK bude mluvit o světových trendech, po kterých se můžeme v kraji sklouznout, a budoucnosti energetiky.

Organizátoři počítají s účastí čtyř stovek podnikatelů, především majitelů a členů managementu malých a středních firem. „Důležitou součástí akce je networking. Máme unikátní networkingovou aplikaci, která propojí všechny účastníky,“ říká Buchwaldková.

Akci doplňuje slavnost lokálního kulinářství v podobě gastrofestivalu. „Nechtěli jsme anonymní raut. Místo toho představíme místní gastronomii, která ještě stále potřebuje podpořit,“ doplňuje Buchwaldková. 14. Setkání Patriotů MSK je otevřené všem, vstupenky lze koupit na webových stránkách Patriotů MSK. Pro studenty je připravena sleva.

Patrioti MSK jsou skupinou podnikatelů, která se snaží zlepšit image Moravskoslezského kraje. Podporují místní podnikavce prostřednictvím vzájemného učení, sdílení zkušeností a předávání kontaktů. Jejich podnikatelská setkání navštívily už čtyři tisíce lidí.

Sdílejte článek