Sport
01/10/2020 Josef Pešout

Sešup kariéry Franze Straky? Po Karviné povede druholigový Třinec

Trenérská rošáda se odehrála v druholigovém fotbalovém klubu FK Třinec.

K A-týmu, který se nachází na posledním místě tabulky bez bodového zisku, přichází zkušený kouč František Straka. Nahradí odvolaného Svatopluka Habance.

Strakův příchod na třineckou lavičku je o to zajímavější, že ještě před necelým rokem vedl tým MFK Karviná v první lize. Konkrétně to bylo až do listopadu 2019, kdy jej vedení klubu odvolalo.

Na fotbal Straka ale nezanevřel ani nezahořkl, a tak je zpátky na scéně.

Také v Třinci se jistě pokusí někdejší český reprezentant a bývalý hráč Sparty a německých klubů využít zkušenosti z trenérských angažmá v Teplicích, pražské Spartě, Českých Budějovicích, Plzni, pražské Slavii, Příbrami a právě z Karviné.

Kromě toho jako trenér působil mimo jiné i v Německu, Polsku, Rakousku, Ružomberku a Slovanu Bratislava na Slovensku a v dalších zemích včetně mimoevropských lig.

František Straka se už ujal prvních tréninků a premiéra v novém klubu by jej měla čekat už v sobotu 3. října na hřišti Viktorie Žižkov v Praze. Tedy na půdě týmu, který momentálně figuruje na druhém místě druholigové tabulky za vedoucím Hradcem Králové.

Žižkov patří do okruhu favoritů na přímý postup do první ligy, když v létě získal řadu posil, například exreprezentanta Daniela Pudila z Mladé Boleslavi, v mužstvu působí i další exligoví hráči Jaroslav Diviš, Lukáš Zoubele, Jan Pázler, brankář Milan Švenger.

Strakův příchod do Třince okomentoval generální manažer klubu Karel Kula. „Díky dobrým vzájemným vztahům bylo naše jednání s Františkem Strakou rychlé a korektní. Domluvili jsme se na smlouvě do konce probíhající sezony, tedy do června 2021. Je to velmi zkušený trenér, který dokáže dát mužstvu patřičnž impuls,“ uvedl Kula v těchto intencích na klubovém webu.

Odvolaný trenér Svatopluk Habanec pracoval v Třinci od léta 2019 do konce letošního září. S trenérskou prací kdysi začínal jako asistent v Chomutově a v Teplicích, úspěšně pak vedl z postu hlavního kouče Ústí nad Labem, odkud po sedmi letech odešel do 1.FC Slovácko a následně působil i v tehdy ještě prvoligové Zbrojovce Brno.

Sdílejte článek