Společnost
22/02/2023 Petr Sobol

Seniorce z Havířova se splnil sen, zazpívala jí vítězka SuperStar

Klientce havířovského SeniorCentra SeneCura Kamile Fridriškové se splnilo přání. Navštívila ji totiž zpěvačka a vítězka pěvecké soutěže Česko Slovenská SuperStar z roku 2018 Tereza Mašková.

Kamila Fridrišková považuje Terezu Maškovou za svou nejoblíbenější zpěvačku. Důkazem jsou mimo jiné její růžové vlasy, které ji s Terezou pojí. I proto byla ráda, že se spolu po prosincovém koncertě na havířovském Náměstí Republiky mohly vyfotografovat. Jen několik týdnů poté však klientku čekalo další překvapení, když Tereza Mašková přijela na návštěvu tentokrát za ní, přímo do domova.

„Nápad na toto milé překvapení přišel od naší kolegyně Anety. Vzpomněla si totiž, že po prosincovém vystoupení Terezy Maškové nebyl čas na delší setkání," říká aktivizační pracovnice SeneCura SeniorCentra Havířov Dagmar Puščáková. Tereza Mašková dostala od nás kytici a od paní Fridriškové fotografii se složenou básničkou.

Paní Fridrišková navíc Tereze Maškové věnovala od srdce napsanou báseň. „Tereza nakonec zazpívala všem klientům v naší společenské místnosti a opět si tak rozšířila počet fanoušků," dodává Dagmar Puščáková.

Roční přání je jeden z hlavních programů v domovech SeneCura. U každého splněného přání musí být na začátku myšlenka. Proto zaměstnanci nejdříve zjišťují, čím by klienty mohli překvapit a co by je opravdu potěšilo. Právě zážitky převládají nad hmotnými dary. Plnění přání pak probíhá prakticky během celého roku.

Sdílejte článek
zavřít reklamu
Reklama