Nejnovější zprávy: Dejte mi chvilku, taky budu krásný! V Ostravě se vylíhli plameňáci Nejpohádkovější v zemi. Disney zámek v Hradci nad Moravicí ukrývá i Beethovenův klavír

Společnost

Senior linka znovu pomáhala. Nouzové tlačítko o víkendu aktivovaly dvě seniorky

​Uplynulou neděli vyjížděli strážníci ke dvěma seniorkám, které aktivovali tlačítko Senior linky. V obou případech byl nutný zásah zdravotníků.

Ilustrační foto: se souhlasem Městské policie Ostrava

V prvním případě aktivovala tlačítko Senior linky seniorka (80) z Ostravy-Dubiny krátce před druhou hodinou odpolední. Hlídce, která jí vyjížděla na pomoc sdělila, že upadla na zem a zranila si ruku. Protože se jí začala bolest v ruce stupňovat a měla závratě, aktivovala tlačítko Senior linky a čekala na pomoc.

Hlídka přivolala na místo rychlou záchrannou službu a setrvala na místě do příjezdu lékaře, který rozhodl o převozu seniorky do nemocnice v Ostravě-Vítkovicích," uvedl policejní mluvčí Jindřich Machů.

Ke druhému případu vyjížděli strážníci ke čtyřiaosmdesátileté seniorce do Ostravy-Zábřehu před šestou hodinou večerní, která měla silné bolesti břicha. Na místo proto hlídka ihned přivolala rychlou záchrannou službu. I v tomto případě zasahující lékař rozhodl o převozu seniorky do nemocnice v Ostravě-Vítkovicích. Do příjezdu zdravotníků strážníci kontrolovali stav seniorky," dodal Machů.