Nejnovější zprávy: Od počítače do slévárny. Mladý pár vyrábí unikátní litinové nádobí Ochutnejte regionální produkty, vyzkoušejte tradiční řemesla. Do Ostravy míří Moravskoslezský jarmark

Společnost

Senior (73) přečkal tři dny v lese, hledaly jej desítky policistů i hasičů

​Téměř tři dny trvalo pátrání po pohřešovaném seniorovi, který v neděli ráno odešel na procházku.

Foto: Policie ČR

Poté, co policisté v neděli odpoledne přijali oznámení o pohřešovaném seniorovi, který ráno odešel z domova pro seniory v Havířově, rozjela se rozsáhlá pátrací akce.

"Policisté v prvé řadě kontaktovali rodinu a prověřili zdravotnická zařízení, zaměřili se také na nákupní centra a vlaková nádraží. Vyhodnocovali dostupné záznamy z kamerových systémů, činili veškeré kroky k získání informací o jeho možném pohybu," uvedla policejní mluvčí Daniela Vlčková.

Ještě téhož dne také vyrazila rojnice, ve které kromě policistů a služebního psa byli také strážníci městské policie. Do nočních hodin, kdy musela být akce ukončena, prohledali hlavně les v blízkosti objektu, ze kterého muž odešel.

"Pátrání v terénu, kterého se postupně zúčastnili také hasiči a strážníci nejen z Havířova, ale také ze Šenova, pokračovalo v dalších lokalitách také v pondělí a úterý."

Po téměř třech dnech byl muž nalezen v lese. K velké radosti všech zúčastněných živý a vzhledem ke dvěma nocím strávených v lese také v dobré psychické kondici.

"Zachránci jej ještě museli téměř kilometr nést nepřístupným terénem na nosítkách a následně jej předali zdravotníkům," dodala Vlčková.