Kultura
25/01/2023 Petr Sobol

Šance pro talenty. Janáčkova filharmonie Ostrava zve na koncerty vycházejících hvězd

Cyklus E Janáčkovy filharmonie Ostrava jiskří elánem a energií a dává příležitost vycházejícím hvězdám, které se zde většinou poprvé představí s velkým symfonickým orchestrem.

V letošní sezoně jsou na programu tři koncerty s mladými umělci, kteří úspěšně prošli interpretační soutěží JFO. Hlavní roli budou mít na prvním z nich harfa, klarinety, housle a violoncello.

Skladby mistrů českého klasicismu zazní pod taktovkou Adama Sedlického ve čtvrtek 26. ledna od 18 hodin ve Vesmíru. První veřejná generálka, na které se představí právě mladí umělci, začne ve stejný den již v 10 hodin dopoledne.

„Mladí sólisté, které každoročně vybíráme na naší interpretační soutěži, si sami volí skladbu, kterou chtějí s velkým symfonickým orchestrem přednést. Koncert vycházejících hvězd je zároveň první, u kterého zpřístupníme generální zkoušku veřejnosti. Stejnou možnost potom nabízíme i u vyprodané Dvořákovy Osmé nebo Čajkovského Patetické, kdy generálka zůstává jedinou možností, jak se na náš koncert dostat. Těší nás, že je o ně takový zájem, a že máme ještě další příležitost, jak posluchačům zážitek umožnit. Znovu se ale potvrzuje, že poptávka posluchačů roste, a že bychom bez problémů vyprodávali i větší sál,“ uvedl ředitel JFO Jan Žemla.

Sdílejte článek