Nejnovější zprávy: Od počítače do slévárny. Mladý pár vyrábí unikátní litinové nádobí Ochutnejte regionální produkty, vyzkoušejte tradiční řemesla. Do Ostravy míří Moravskoslezský jarmark

Byznys

Rozhodnuto: Skelet dostaví vítkovická společnost Revmont

Šestipatrový železobetonový skelet poblíž Krajského úřadu Moravskoslezského kraje, který byl dlouhé roky považován za neřešitelný problém Ostravy, dostaví skupina VÍTKOVICE MACHINERY GROUP (VMG).

Její dceřiná společnost VÍTKOVICE Revmont dnes podepsala smluvní dokumentaci s investorem, kterým je společnost Red House Development. „Staveniště jsme rovněž již převzali. Stavbu zahajujeme hned zítra,“ uvedl generální ředitel Vítkovic Revmont Pavel Pekárek.

Práce na objektu, ve kterém by měly vzniknout kanceláře, ale i byty a obchody, jsou rozděleny do dvou etap. Celkové náklady na dostavbu budou v řádech stovek milionů korun s tím, že hodnotu nebudou Vítkovice Revmont komentovat.

„Můžeme pouze potvrdit, že smlouva na první etapu, kterou máme již zcela jasnou, zní na více než 60 milionů korun,“ upřesnil Pekárek.

Současná podoba skeletu. Foto: ČTK

Současná podoba skeletu. Foto: ČTK

V rozsáhlém objektu mělo být kdysi krajské sídlo komunistické strany, ale dostavbu zastavil pád socialistického režimu. Po té rozestavěná budova osiřela a přes čtvrt století hyzdila frekventované místo v blízkosti krajského úřadu.

Investor podle dohody s městem z loňského roku slíbil práce na přestavbě skeletu zahájit do konce letošního března. To se také podařilo, protože Vítkovice začínají stavět ihned.

Na starosti budou mít podle Pekárka v první etapě opláštění a zastřešení objektu. „Součástí této fáze je také částečné doplnění betonové konstrukce,“ upozornil ředitel. Tyto práce skončí do závěru letoška, další by měly bezprostředně navázat a být hotovy do konce roku 2017.

Firma Red House Development koupila pozemky a torzo budovy v Ostravě v roce 2008. Ze skeletu chce vybudovat polyfunkční dům s kancelářemi, byty, obchody a službami včetně restaurace.