Nejnovější zprávy: Návštěva prezidenta Pavla byla levnější než Zemanova. Kolik za ni kraj zaplatil? Už zase! Klimkovický tunel byl opět zavřený, znovu vypadl proud

Společnost

Rodiče mohou své předčasně narozené děti sledovat v přímém přenosu

​Fakultní nemocnice Ostrava nabízí rodičům možnost sledování svého miminka na Jednotce intenzivní péče Oddělení neonatologie pomocí mobilních kamer.

Foto: FNO

Je jimi vybaveno všech 7 boxů. Tuto službu může oddělení nabídnout každému rodiči, který z jakéhokoliv důvodu nemůže za svým miminkem přijít.

Zájem ze strany rodičů roste zejména teď, kdy jsou návštěvy povoleny jen maminkám. V předem domluveném čase personál kameru zprovozní a rodiče tak mají možnost sledovat své dítě i v průběhu ošetřování sestřičkami.

„Byla jsem velice příjemně překvapená, že tato možnost existuje. Dceru jsem mohla sledovat, i když jsem ležela na oddělení. V domluvené chvíli se doma připojil k počítači i manžel a Amálku jsme sledovali společně. Je to velké plus, nemůžeme si to vynachválit. Obraz je totiž hodně kvalitní“, svěřila se čerstvá maminka Tereza Bierská.

Zdravotníci z Oddělení neonatologie FN Ostrava rovněž maminkám přinášejí krátce po porodu císařským řezem fotografii jejich miminka.

„Každé miminko, které k nám přivezeme z operačního sálu ihned vyfotíme, fotografii vytiskneme se jménem a údaji o váze a hodině narození. Lékař při informování o zdravotním stavu děťátka ji pak předá mamince, která po operačním porodu nemůže za svým miminkem přijít," uvedla staniční sestra JIP Oddělení neonatologie Veronika Petrášová.

Maminky jsou za tuto maličkost vděčné a v některých případech je to jejich první kontakt s miminkem.

"V případě, že si rodiče chtějí děťátko sami vyfotit nebo natočit, mají možnost vydesinfikovat si vlastní přístroj a vložit jej do speciálního obalu, který mohou bez obav použít,“ dodala Veronika Petrášová.

JIP Oddělení neonatologie FNO má kapacitu 23 lůžek. Hospitalizovány jsou zde děti předčasně narozené, ale i ty, které po narození vyžadují intenzivní péči.