Nejnovější zprávy: Louka na bývalé skládce se stala útočištěm pro včely Příběhy staré Ostravy: nešťastný mord v nevěstinci

Společnost

Rockový fesťák pod zámkem či Borůvkové hody. Zveme na Top 10 akcí tohoto týdne!

Magazín PATRIOT připravil ve spolupráci s časopisem Program výběr deseti akcí ze světa kultury, sportu či turistiky, které stojí za to navštívit v našem kraji v týdnu od 12. do 18. srpna 2019.

Festival Moravské hrady se po roce vrací do Hradce nad Moravicí (Foto: moravskehrady.cz)

12. 8. 19:30 FOLKLOR BEZ HRANIC

Slavnostní zahajovací koncert 22. ročníku mezinárodního folklorního festivalu, který za svou historii přivítal desítky zahraničních i domácích folklorních souborů (Dům kultury města Ostravy)

12. 8. 20:30 KOMEDIE OMYLŮ

Program Letních shakespearovských slavností 2019 uzavře nejúspěšnější inscenace, která vyvolává salvy smíchu již po několik staletí (Slezskoostravský hrad)

15. – 17. 8. 19:30 TENKRÁT V HOLLYWOODU

Nový Tarantinův film na motivy skutečných událostí z konce 60. let. Hlavními postavami jsou bývalá westernová hvězda a dlouholetý kaskadér v podání Leonarda DiCapria a Brada Pitta (Minikino kavárna, Ostrava)

16. – 17. 8. MORAVSKÉ HRADY

Na rockovém festivalu, který se koná na Mariánské louce pod zámkem, zahrají kapely Sto zvířat, Michal Hrůza, Arakain a Lucie Bílá, Mirai, Wohnout, No Name či Kryštof (Hradec nad Moravicí)

17. 8. 8:00 OSTRAVSKÝ CHACHAR

Jeden z nejstarších závodů cross country. Jeho součástí je Mistrovství Slezska XCO všech věkových kategorií, mistrovství Ostravské školní ligy i závod těch nejmenších (Landek Park, Ostrava-Petřkovice)

17. 8. 10:00 – 21:30 FRÝDEK-MÍSTEK PLNÝ CHUTÍ A XI. BESKYDSKÉ REKORDY

Zkuste prožít den plný jídla, pití, her, rekordů a hlavně pohody (zámecký park Frýdek-Místek)

17. 8. 14:00 – 18:00 FAJNE LÉTO S VLÁČKY A MAŠINKAMI

Užijte si den plný vláčků a skvělé zábavy pro děti i dospělé, těšit se můžete i na silniční vláček, který bude projíždět Studénkou (Vagonářské muzeum Studénka)

17. 8. 17:00 MFK VÍTKOVICE vs. 1.SK PROSTĚJOV

Ostravští fotbalisté budou usilovat o další druholigové body (Městský stadion, Ostrava-Vítkovice)

17. – 18. 8. BORŮVKOVÉ HODY

Tradiční Borůvkové hody se uskuteční v Malé Morávce, Karlově pod Pradědem, Karlově Studánce, Dolní Moravici a ve Vrbně pod Pradědem. Přijďte ochutnat borůvkové knedlíky a další speciality, speciální historický vlak pojede na trase Ostrava - Opava - Krnov - Bruntál - Malá Morávka a zpět

17. – 18. 8. 9:00 LETNÍ KANOISTICKÉ SJEZDY

Víkendové sjezdy na řece Moravici z Podhradí, akce je podmíněna dobrou hydrometeorologickou situací. Více informací najdete na webu www.campanulavodaci.cz

Kompletní přehled akcí najdete na webu: www.eprogram.cz/akce