Nejnovější zprávy: Perušič a Schweiner v Ostravě vyhráli skupinu, v sobotu je čeká čtvrtfinále Oprava tajemné Grossmannovy vily odhalila dřevomorku i historické malby

Sport

Road Circus je zpátky! Do ostravských ulic míří výjimečná kaskadérská show

Nadcházející víkend bude v Ostravě-Jihu pořádně akční. Během soboty i neděle je připravený hodně zajímavý program.

Součástí programu bude také závod motocyklů. Foto: Road Circus

Už v sobotu 18. září se rozproudí krev v žilách všem motoristickým nadšencům. Na ulici Horní mezi Dubinou a Bělským Lesem v Ostravě-Hrabůvce se uskuteční výjimečná kaskadérská show Road Circus včetně soutěže motocyklů. V neděli 19. září pak budou moci návštěvníci ocenit nejen nově upravený veřejný prostor Zeleň za Lunou, ale také několikahodinový program parkouristů. Vstup na obě akce je zdarma.

„Věříme, že si odpoledne v motoristickém duchu užije celá rodina a všichni budou odcházet díky nevšedním zážitkům spokojeni,“ zve na akci starosta Martin Bednář.¨

Hlavní program čtvrtého ročníku Road Circusu odstartuje v 16 hodin, do cíle všichni přítomní dojedou zhruba do 19 hodin. Zvídaví motorističtí příznivci však mohou na místo dorazit i dříve a podívat se, jak kaskadéři od 12 hodin trénují. Pro diváky je připravena také nabídka občerstvení.

V neděli se slavnostně otevře veřejný prostor s názvem Zeleň za Lunou. Za kinem Luna v Ostravě-Zábřehu je od 13 do 18 hodin zajištěn program s ukázkami i workshopem parkouristů. Právě parkourové hřiště bylo jedním z vítězných projektů Participativního rozpočtu Ostravy-Jihu 2018, které navrhli a v hlasování podpořili obyvatelé Jihu.

Náklady na projekt s názvem „Regenerace sídliště Zábřeh – 2. etapa, Zeleň za Lunou“ činily celkem 16 milionů korun, přičemž 6 milionů korun získal obvod prostřednictvím dotace ze Státního fondu podpory investic z Programu regenerace veřejných prostranství na sídlištích, zbytek financoval městský obvod Ostrava-Jih.

Zavřít reklamu