Nejnovější zprávy: Co dělá po fotbalové kariéře Marek Jankulovski? To byste možná nečekali Návštěva prezidenta Pavla byla levnější než Zemanova. Kolik za ni kraj zaplatil?

Společnost

Řidička auta nedala přednost tramvaji. Nehoda ucpala dopravu v části Ostravy

​Tramvajovou dopravu v nejlidnatějším ostravském obvodu Jih dnes ráno na necelé dvě hodiny zkomplikovala srážka osobního automobilu s tramvají.

Foto: ZZS MSK

Řidička osobního vozidla záchranáři převezli do nemocnice, z automobilu ji museli vyprostit hasiči. Cestující v tramvaji nebyli zraněni, sdělily policejní mluvčí Eva Michalíková a mluvčí hasičů Kamila Langerová.

Nehoda se stala okolo 08:00 v části Výškovice. Řidička osobního vozidla jela po Výškovické ulici, odbočovala vlevo na Srbskou ulici a střetla se s projíždějící tramvají. Tramvajová doprava směrem na konečnou stanici tak musela být dočasně uzavřená.

"Při střetu osobního vozu a tramvaje došlo ke zranění a zaklínění řidičky osobního vozu, kterou museli hasiči za pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení uvolnit a následně pomocí páteřové desky z vozidla vyprostit. Po vyproštění byla řidička předána do péče zdravotníků," uvedla mluvčí hasičů Kamila Langerová.

"Po vyproštění byla řidička, ročník narození 1978, předána do rukou zdravotníků a převezena do nemocničního zařízení. Policisté na místě provedli dechovou zkoušku jak řidičce, tak řidiči tramvaje, v obou případech s negativním výsledkem. V současné době je tramvajová doprava plně průjezdná. Místem však doporučujeme nadále projíždět s opatrností, a to z důvodu probíhajícího dokumentování nehody," uvedla před desátou hodinou dopoledne Michalíková.

Okolnosti nehody policie vyšetřuje.