Nejnovější zprávy: ​V Ostravě-Jihu již ví, jak rozdělí 7 milionů korun na nápady obyvatel Z Magazínu PATRIOT: Černá louka je symbol, který prochází znovuzrozením

Společnost

Řidička (20) srazila muže na přechodu, v ohrožení života jej transportoval vrtulník

Ve velmi vážném zdravotním stavu skončil třiašedesátiletý muž, jehož na přechodu pro chodce srazila mladá řidička.

Foto: Policie ČR

Nehoda se stala v Petřvaldu za křižovatkou silnice I/59.

"Řidička (20) osobního vozidla BMW ohrozila přecházející muže (63). Mladá žena jela ve směru od Orlové na Ostravu, silniční tah na Ostravu. Za křižovatkou chodec přecházel vozovku po vyznačeném přechodu a řidička ho přední částí auta srazila," uvedla policie.

Pacient byl v bezvědomí, utrpěl poranění hlavy, hrudníku a dolní končetiny. Zasahující lékař zjistil, že selhává jeho dýchání. Záchranáři museli zajistit dýchací cesty a přístrojem řízenou ventilaci.

Přes intenzivně poskytovanou přednemocniční neodkladnou péči se zdravotní stav muže dále zhoršoval a došlo k selhání krevního oběhu. Posádky ZZS proto musely zahájit nepřímou srdeční masáž a s podporou léků se jim po deseti minutách podařilo obnovit činnost srdce.

"Zraněný byl převzat na palubu vrtulníku a záchranáři zahájili jeho transport. Během letu však došlo opět k zástavě oběhu a postižený byl předán v ostravské Fakultní nemocnici za kontinuálně prováděné srdeční masáže, ve stavu selhání všech základních životních funkcí," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

U řidičky byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu, ta byla s negativním výsledkem. Škoda na osobním vozidle byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun. Přesný nehodový děj a míru zavinění šetří policisté dopravního inspektorátu.

"Viděli jste nehodu nebo kolizi máte zaznamenanou na palubní kameře? Kontaktujte, prosím policisty dopravního inspektorátu, telefonní číslo 974 734 251," žádá policie.