Nejnovější zprávy: Paštiky, trhané i sušené maso, cider. A všechno s medem, doporučuje včelař ze Šilheřovic Do opavského babyboxu dnes někdo odložil holčičku. Dostala jméno Olinka

Proměny kraje

​Řidiči, pozor, začíná rekonstrukce důležité spojnice Ostravy s Rychvaldem

Moravskoslezský kraj zahájí rozsáhlou rekonstrukci a modernizaci Orlovské ulice (II/470), která spojuje Ostravu s Rychvaldem.

Oprava začne za křižovatkou Orlovské a Bohumínské ulice. Foto: Google maps

Stavba za více než 47 milionů korun, která bude spolufinancována z evropských peněz, začne v pondělí 1. dubna. Stavební práce potrvají do konce července.

Modernizace této frekventované komunikace si vyžádá trpělivost řidičů a cestujících, také pochopení občanů, kteří bydlí v její blízkosti. Na čtyři měsíce budou muset počítat s omezeními v dopravě.

Cesta se ale kvůli neuspokojivému stavebně-technickému stavu musí opravit. Počítá se s tím, že po rekonstrukci bude také bezpečnější. Zhotovitelem je společnost Skanska.

„Kompletně modernizovat se bude 2,84 kilometru silnice od křižovatky s Bohumínskou ulicí (II/647) po křižovatku s ulicí Záblatskou. Bude se rekonstruovat starý živičný kryt vozovky, čtyři propustky, autobusové, trolejbusové zálivy a silniční obruby z žulových kostek. Zároveň opravíme odvodnění komunikace a nainstalujeme nové bezpečnostní prvky – například povrch bude mít protismykovou úpravu, budou tu nová betonová svodidla, vodorovné dopravní značení, směrové sloupky a další,“ uvedl náměstek moravskoslezského hejtmana pro finance a investice Jaroslav Kania.

V průběhu dubna bude provoz na silnici omezen jen částečně.

„V první fázi rekonstrukce cestující a řidiči skoro nepocítí, že se na vozovce pracuje. To až na začátku května, kdy bude doprava mezi křižovatkou s ulicemi Záblatskou a Betonářskou stažena do jednoho směru na Ostravu. To potrvá až do začátku července. Provoz ve směru na Rychvald bude kromě vozidel stavby, městské a příměstské dopravy, rozdělen do dvou objízdných tras,“ vysvětlil náměstek hejtmana pro dopravu a chytrý region Jakub Unucka.

„O přesných uzavírkách, možných objížďkách, budou lidé včas informováni. Prosím je o trpělivost, pochopení a samozřejmě také o zvýšenou pozornost, aby tu nedocházelo k nehodám,“ dodal náměstek hejtmana Jakub Unucka.

Objízdná trasa na Heřmanice povede po ulici Betonářské (Hladnovské), Michálkovické, dále po ulici Heřmanické a Koněvově do Heřmanic.

Trasa na Rychvald povede po ulici Betonářské (Hladnovské), Michálkovické, Čs. Armády, Rychvaldské a dále na Rychvald.

V první polovině července dojde k úplné uzávěře úseku mezi křižovatkou ulic Bohumínské a Betonářské, která potrvá asi 14 dnů.

Po tuto dobu bude veškerá doprava včetně vozidel městské a příměstské dopravy obousměrně vedena po Bohumínské ulici na ulici Hladnovskou, dále na ulici Betonářskou a pak po své trase po ulici Orlovské.

Informace o plánovaných dopravních stavbách a uzavírkách silnic v Moravskoslezském kraji: http://www.dopravniinfo.cz/, www.msk.cz, www.ssmsk.cz