Nejnovější zprávy: Před 90 lety vznikla Vazební věznice Ostrava VŠB-Technická univerzita Ostrava a pivovar Ostravar budou spolupracovat

Společnost

Řidič kamionu na Frýdecko-Místecku uslyšel zvuky v návěsu. Měl tam 5 imigrantů

​Moravskoslezští policisté odboru cizinecké policie prověřují okolnosti detekce pěti tranzitujících nelegálních migrantů.

Osoby byly nalezeny v nákladovém prostoru návěsu. "Řidič kamionu měl z vozu slyšet nestandardní zvuky, v obavách měl kontaktovat zaměstnance čerpací stanice, která přivolala policisty," uvedla policejní mluvčí Gabriela Pokorná.

Osoby se měly ukrývat v nákladovém prostoru vozidla, aniž by o nich řidič věděl, cestou si nevšiml žádných okolností hodných zřetele a až nad ránem měl slyšet z předmětného prostoru zvláštní zvuky a hledat pomoc.

Přivolaní policisté po otevření nákladového prostoru a jeho propátrání nalezli pět osob ve věku asi 20 let.

Policisté cizinecké služby následně realizovali související úkony. Muži sdělili, že jsou z Afgánistánu. Policisté zjišťovali totožnost osob, byl přibrán tlumočník a konány veškeré potřebné úkony k zadokumentování stavu věci.

"Za jakých okolností se muži dostali do prostoru vozu, budeme i nadále prověřovat. Z dosud zjištěných okolností vyplývá, že cizinci měli na území státu vstoupit neoprávněně, bez cestovního dokladu, platného víza či jiného povolení opravňující je k pobytu na území státu," uvedla mluvčí.

"Cizince s největší pravděpodobností čeká návrat do země, odkud k nám přicestovali, případně do země, kde požádali o azyl (v tomto případě do Bulharska, Řecka, na Slovensko," dodala Pokorná.