Nejnovější zprávy: Hrdinové handicapu. Ocenění získal šestiletý Oliver, připomněla se i tragická střelba Skvělá zpráva. Talent Baníku, který musel kvůli rakovině přerušit kariéru, už zase trénuje

Společnost

Richard Krajčo slaví 45 let. S kapelou vyprodává arény, teď točí seriál Gumy

​Slavný ostravský rodák a frontman havířovské kapely Kryštof Richard Krajčo dnes slaví své 45. narozeniny. Svým fanouškům navíc prozradil jednu novinku.

Foto: Kamil Klembara

Richard Krajčo se vyučil elektrikářem na střední škole v Havířově. Po maturitě šel na ostravskou VŠB, tu ale nedokončil a začal se věnovat hudbě.

Nejdřív působil jako DJ, v roce 1993 však v Havířově založil skupinu Kryštof a s tou začal psát hodně úspěšný příběh.

Kryštof je dnes jednou z nejoblíbenějších tuzemských kapel, která dokázala vyprodat Strahov i O2 arenu. Richard Krajčo však není jen skvělý zpěvák, ale taky úspěšný herec.

Dříve moderoval společně s Alešem Juchelkou hudební hitparádu Medúza a v roce 1999 získal první angažmá v Divadle Petra Bezruče v Ostravě, kde dostal roli Hamleta. Další rok pak obdržel Cenu Alfréda Radoka v kategorii Talent roku.

Deset let byl taky členem Činohry Národního divadla v Praze a na divadelních prknech je aktivní i teď. Stejně jako na filmové scéně. Krajčo se objevil například ve filmech Křídla Vánoc, Gump – pes, který naučil lidi žít nebo Přání Ježíškovi a nedávno svým fanouškům odhalil další překvapení.

Oblíbený zpěvák se objeví v novém komediálním seriálu Gumy, který poběží na Voyo. Krajčo bude hrát společně s Davidem Švehlíkem dvojici svérázných automechaniků, kteří jsou už od dětství nerozluční. Jeden z nich je drsný, přímý, ale natvrdlý a ten druhý milý, chytrý a tak trochu dítě. Mají malou autodílnu a velké sny, na které jim ale schází peníze. Svých cílů se snaží dosáhnout pomocí absurdních a špatně promyšlených plánů, které je často dostávají do ještě absurdnějších situací.

„Jsou to hodní kluci, znají se od nepaměti, a tak trochu si zbyli. A jsou za to vlastně rádi,“ řekl pro tv.nova.cz Krajčo, který, společně se svou manželkou Karin Krajčo Babinskou, námět desetidílného vymyslel. Scénáristou je pak Michal Samir, jenž stál režijně i scenáristicky za trilogií Iveta. „Byla jsem si vědoma toho, že je to natolik mužská záležitost, že by bylo skvělé, kdyby to chlap také napsal. Zaprvé jsem nevěděla, jestli dokážu napsat komedii s tak neuvěřitelně svižným tempem, jak to dokázal Mike a zadruhé, už když se podíváme na to, že se to odehrává v autodílně… Je to svět mně v podstatě neznámý,“ svěřila se Karin Krajčo Babinská, se kterou se Richard oženil v roce 2017.

V seriálu Gumy si zahrají taky Patricie Pagáčová, Dana Batulková nebo Sandra Pogodová, na Voyo se objeví už na podzim.

Zavřít reklamu