Nejnovější zprávy: Dubina má zmodernizovanou tramvajovou trať. Bude tišší, rychlejší i levandulová Poruba doma ve šlágru nestačila na Vsetín. V sobotu vyzve Prostějov

Sport

Režnarova domácí premiéra. Poruba přivítá farmu extraligových Pardubic

Hokejisté Poruby se chystají na další zápas Chance ligy. V sobotu doma vyzvou Vrchlabí.

Naposledy Poruba doma porazila Vsetín. Uspěje i proti Vrchlabí? Foto: Lukáš Bajgar

Hokejovou Porubu v průběhu minulých dní převzal zkušený kouč Jiří Režnar, jenž byl nedávno odvolán z Havířova. Trenérský tandem vytvořil s dosavadním trenérem Karlem Suchánkem a společně teď tým ladí na sobotní utkání s Vrchlabím.

V posledním domácím utkání Ostravané narazili na Vsetín, který dokázali porazit 2:0. V dalším klání ale porubští, už pod Režnarovým vedením, padli po stejném výsledku v Přerově. Některé věci byly dobré, některé špatné. Ze špatných se musíme poučit do dalších utkání, abychom udělali nějakou šňůru," prohlásil pak Režnar. Poruba je nyní v tabulce třináctá a potřebuje bodovat.

Vrchlabí, které je aktuálně desáté, vstoupilo do sezony skvěle a vyhrálo čtyři zápasy v řadě. Naposledy ale hráči Vrchlabí schytali pořádný výprask a prohráli 2:9 v Jihlavě. „Dostávali jsme jednoduché góly, až jsme si říkali, že to je divné, že to nezastavíme. Jsme poučení do dalších zápasů, že musíme ještě více máknout a pracovat. Ti chytří říkají, že je horší prohrát 0:1, ale tohle úplně není pravda. 2:9 je špatné,“ prohlásil po utkání trenér Stadionu Martin Koudelka.

K tahounům Vrchlabí, které je farmou extraligových Pardubic, patří sedmigóloví útočníci Kaut s Mrňou nebo další forvard Urban, jenž má na kontě už třináct nahrávek. Branku týmu hájí sedmadvacetiletý Jakub Soukup.

Porubu tak čeká další náročný soupeř. Sobotní utkání začíná v 16 hodin.