Gastronomie
27/03/2020 Jan Kubečka

Restaurace i v Ostravě bojují o přežití. Některé prodávají s sebou nebo rozvážejí

Provozovatelé restaurací prožívají mimořádně těžké chvíle. Magazín PATRIOT vybral pár ostravských podniků, které se snaží přežít tím, že prodávají jídlo sebou nebo je rozvážejí.

Pata Negra

V malém bistru a prodejně luxusních uzenin vám jamonista Jirka ručně nakrájí proslulou španělskou sušenou šunku jamon a nabídne spoustu dalších uzenin a lahůdek pocházejících ze Španělska nebo lokálních dodavatelů z našeho kraje.

Na policích najdete různé druhy paštik a nakládané zeleniny. Zpříjemnit den si můžete lahví kvalitního španělského vína. Součástí nabídky jsou domácí sendviče do ruky. Aktuální provozní dobu a novinky v nabídce najdete na Instagramu @patanegra.ostrava

Adresa:

Nádražní 1950/48, 702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Čerstvý Boby

Kafekrámek Čerstvý Boby je stálicí kavárenské scény v ostravském centru. Na mlýnku nabízí výběrovou kávu a ve vitríně najdete každé ráno čerstvé sladké pečivo k zakousnutí.

Baristé umí i méně tradiční formy přípravy kávy jako je AeroPress. Kávu a příslušenství k přípravě si můžete koupit přímo v krámku a vychutnat si kvalitní kávu také z pohodlí domova. Aktuální informace o provozní době najdete na Instagramu @cerstvyboby

Adresa:

Nádražní 755, 702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Cafe Racer Bistro & Bar

V ulici Na Hradbách se už před časem zabydlela kavárna a bistro s domácími těstovinami. Sympatický podnik nabízí v době epidemie koronaviru výbornou kávu do ruky a fresh džusy.

Připravuje polední menu, které si lze vyzvednout u dveří bistra. Denní menu a kávu servírují od 11 do 15 hodin. Nabídku jídel a veškeré informace o výdeji jídla naleznete na Instagramu @caferacer.bistro.

Adresa:

Na Hradbách 546/8, Ostrava

La Petite Conversation

Bistro, kterému šéfuje Belgičan David Girten i v této nelehké době nabízí „přes dveře“ stálice svého menu, ale připravují i denní menu, které se každý týden mění. Najdete v něm vyhlášenou specialitu v podobě masových koulí Boulets frites.

V nabídce nechybí čerstvé sendviče nebo slané koláče. Ráno se můžete zastavit pro výbornou snídani a kávu.

Otevřeno je v pracovní dny od 9 do 16 hodin. (rozvoz po domluvě od 11 hodin). Aktuální informace a způsob objednání je k dispozici na internetových stránkách www.lapeco.cz

Adresa:

Tyršova 498/31, 702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

HogoFogo bistro

V gourmet bistru se život nezastavil, na place je ticho, ale v kuchyni je stejný ruch, jako obvykle. Na menu se objevují speciality jako burger s trhaným kachním masem, ale pochutnáte si i na moderně pojaté klasice v podobě koprové omáčky s bramborem a vejcem.

Jídelní lístek se pravidelně mění. Jídlo si lze vyzvednout v HogoFogo „vokně“ nebo je možné využít po domluvě rozvoz. V nabídce krom jídla nechybí káva, alko i nealko nápoje. Objednávat je možné od 11 do 18 hodin.

Čerstvé položky na menu a detaily k rozvozu najdete na internetových stránkách www.hogofogobistro.cz

Adresa:

Sokolská tř. 871, 702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Los Capolitos Centrum a Poruba

Bistru s mexickými specialitami ani zdaleka nedochází dech. Obě ostravské pobočky zůstávají otevřené a lákají na pravé tacos, burrito nebo oblíbenou quesadillu. Všechny speciality jsou připravovány z čerstvých surovin přímo před zraky hostů.

Jídlo je možné vyzvednout v hladovém okně nebo objednat rozvoz přes platformu damejidlo.cz. Otevřeno mají obě pobočky denně od 11 do 20 hodin. Všechno potřebné najdete na webu www.capolitos.cz .

Adresa:

Janáčkova 1797/4, 702 00 Ostrava (Centrum)

Hlavní třída 565, 708 00 Ostrava – Poruba

Co Kafe Centrum a Poruba

Oblíbená ostravská kavárna po krátké pauze opět otevírá své pobočky v Centru a Porubě. V Cokýnku podávají kávu s sebou, dorty, sladké pečivo a čerstvý chléb z vlastní pekárny.

Otevřeno je na obou pobočkách od 9 do 17 hodin. Baristé prosí o platbu kartou a větší rozestupy ve frontě. Aktuality a čerstvé novinky z nabídky jsou k dispozici na FB a IG @cokafe.centrum a @cokafe.poruba

Adresa:

Nádražní 1266/26, 702 00 Ostrava (Centrum)

Hlavní tř. 679, 708 00 Ostrava-Poruba

Laura Coffee ve Svinově

Pobočka kavárny Laura Coffee, která funguje v „kafe kostce“ na nádraží Ostrava – Svinov vaří kávu od 6 do 18 hodin. Zpříjemnit cestu vlakem si můžete výbornou kávou nebo třeba Chai Latte.

Kluci a holky v uniformách mají kafe za polovic. Aktuality sdílejí baristé na FB Laura Coffee na Svinově.

Adresa:

Peterkova 79/5, Ostrava – Svinov (nádraží ČD)

Sdílejte článek