Gastronomie
16/10/2020 Jaroslav Baďura

Restaurace bojují o život. Naprostá většina spustila rozvoz jídel

Mnozí provozovatelé restaurací vložili veškerý kapitál a úspory do záchrany jejich podniků v první covidové vlně.

Nyní již řada restaurací stojí na pokraji krachu a pomoci jim může jen přízeň hostů, kteří si budou objednávat jídlo z rozvozu nebo si je budou vyzvedávat u okének samotných podniků.

"Vozíme jak denní menu, tak jídla z komplet karty. Kdo si přijede k okýnku, dostane vždy kafe zadarmo. Kdo si u okýnka nakoupí za 500, dostane poukaz na 100 Kč. Kdo za 1000, dostane poukaz na 200 kč," říká provozní restaurace Sbeerka Roman Šubrt.

"Rozvážíme i hromadně do firem. Za rozvoz po celé Ostravě účtujeme 80 Kč. Žádné další balné a jiné komplikace," říká Šubrt s tím, že samozřejmostí je i stáčení a prodej piva v pet lahvích.

Stejná nabídka odměn za nákup platí i v restauraci Palouk nedaleko Komenského sadů. Za utracenou pětistovku dostanete poukaz v hodnotě stokoruny, za tisícovku jsou poukazy dva.

Provozovatel restaurace Na Plynární zvolil jiný přístup, nabízí jednu pizzu zdarma při objednávce dvou. "Vozíme Přívoz, Mariánské Hory a centrum. Bez balného a dopravného. Minimální výše objednávky 168 Kč."

Okénka do všech tří provozoven, tedy do kavárny v centru, restaurace v Dolních Vítkovicích i do Poruby nainstalovalo i oblíbené COKAFE.

Spustili take e-shop a můžete si tady objednat také snídaně.

Jídlo s sebou prodává také Food atelier davida Valíčka v Petřkovicích.

"Nakoupit si můžete od osmi do šestnácti hodin. Před naší restaurací brzy najdete lednici, ve které budou připravená chlazená jídla," říká David Valíček.

Pasta & Fidli Restaurant, který otevřel těsně před vyhlášením druhého nouzového stavu u Nákupního centra Futurum, nabízí dvacetiprocentní slevu na všechna jídla z karty, akce se netýká již zvýhodněného obědového menu.

Výdej a rozvoz je zde od 10.45 do 17 hodin. V centru Ostravy je rozvoz zdarma, stejně tak jsou zdarma veškeré obaly.

Restaurace Bernie's na Stodolní ulici má stále otevřen Prosciutto Bar - obchod s potravinami a italskými delikatesami a můžete si sem přijet pro jídlo s sebou , od snídaně po hlavní jídlo.

Sdílejte článek