Nejnovější zprávy: Zemědělská škola v Opavě má nové skleníky a další vybavení ​Na trh online nákupů potravin míří Tvojenakupy.cz z Ostravy

Byznys

Residomo poskytne podnikatelům slevu z nájmu nebo odklad

Společnost Residomo poskytne podnikatelům, kteří působí v nebytových prostorech v jejích domech, až poloviční slevu z nájmu nebo odklad splatnosti nájemného.

Ilustrační foto: Archiv

Informaci dnes oznámila mluvčí firmy Kateřina Piechowicz. Slevy z nájmů pro podnikatele nebo odložení splatnosti nájemného a další podporu živnostníkům už oznámily například radnice Ostravy, Karviné nebo Nového Jičína.

Residomo je největším soukromým poskytovatelem nájemního bydlení v Česku. Vlastní v Moravskoslezském a Olomouckém kraji domy s více než 43.000 bytů, jsou mezi nimi i bývalé byty OKD.

"Uvědomujeme si, v jak složité situaci se naši nájemci komerčních prostor nacházejí. Zejména ti, kteří museli kvůli koronaviru a následnému vládnímu nařízení úplně zavřít. Chceme jim dát jasně najevo, že za nimi stojíme a že jsme připraveni se o některé negativní dopady s nimi podělit," uvedl generální ředitel společnosti Residomo Jan Rafaj.

Splatnost faktury za nájemné splatné v dubnu Residomo podnikatelům, kteří museli zavřít své provozovny, odloží o tři měsíce, do 15. července. Podle vývoje situace rozhodne postupně ještě o případném prodloužení splatnosti faktur splatných v květnu a červnu. Za duben navíc firmě může až polovinu nájemného slevit.

"Každý případ bude posuzován individuálně. Poskytnutí slevy je podmíněno tím, že nájemce o poskytnutí slevy požádá, nebude mít k 31. červenci vůči společnosti jiné dluhy a k 31. červenci uhradí fakturu původně splatnou v dubnu ve výši se započítanou slevou," uvedla Piechowicz.

Firma připravila program voucherů. "Každý nájemce komerčních prostor postižený rozhodnutím o uzavření provozoven může společnosti nabídnout k prodeji vouchery v celkové hodnotě 5000 korun na služby či produkty z předmětu jeho činnosti. Společnost tyto vouchery odkoupí nejpozději do 31. května," uvedla mluvčí.

Každý případ firma posoudí individuálně. Vouchery bude odkupovat, pokud vláda nebo parlament neuloží pronajímatelům jiné povinnosti související s pandemií, jako například povinný odklad splatnosti faktur.

Všechny potřebné formuláře svým nájemcům firma sama rozešle. Dokumenty bude stačit vyplnit elektronicky.