Nejnovější zprávy: Zlatá tretra odhalila hlavní hvězdu. Do Ostravy dorazí létající tyčkař Duplantis Povodí Odry otevře nepřístupná místa, veřejnosti zpřístupní tři přehrady

Společnost

Rekord: Na kluziště v centru Ostravy si přišlo zabruslit přes 20 tisíc lidí

Vánoční atmosféra, program a neodmyslitelný maskot tučňák Rudolf – to vše bylo k vidění na ledovém kluzišti o velikosti 30 x 15 metrů v centru Ostravy. Atrakci zde provozovala tradičně společnost SAREZA.

Provoz 6. ročníku kluziště byl zahájen tradiční jízdou maskota tučňáka Rudolfa z Poruby do centra Ostravy historickou tramvají Barborka v sobotu 28. 11. 2015 a naposledy se dveře ledové plochy zavřely v neděli 3. 1. 2016.

„Provoz trval celkem 37 dnů včetně sobot, nedělí a svátků. Za tuto dobu se půjčilo 3 351 párů bruslí a 610 tučňáků (pomůcka pro děti, které se učí bruslit). Kluziště bylo otevřeno každý den od 10 do 20 hodin se třemi přestávkami na úpravu ledu. Jen 24. a 31. prosince se bruslilo pouze do 12 hodin,“ uvedla mluvčí provozovatele Hana Ryšánková.

Počet návštěvníků v letošním 6. ročníku opět vzrostl. „V loňském ročníku jsme se blížili hranici návštěvnosti 20 000 lidí – letos jsme ji pokořili,“ dodala Hana Ryšánková.