Byznys
25/01/2017 Tomáš Svoboda

Radegastovny se šíří krajem. Další značková hospoda otevřela ve Frýdku-Místku

Nejdříve Ostrava a po ní také Frýdek-Místek, hned na dvou místech našeho kraje se v závěru loňského roku otevřely nové hospody s tankovým pivem pod značkou tzv. Radegastovny. Jaké jsou budoucí perspektivy tohoto moderního konceptu?

Pivovar Radegast jich zatím v celé republice otevřel devět, přičemž hned sedm z nich se nachází v Moravskoslezském kraji. Naposled mezi Radegastovny přibyla frýdecko-místecká restaurace „Tankovna“ Růžový pahorek, která slavnostně otevřela během ledna.

Umístit novou provoznu právě tam, tedy do typické sídlištní lokality, se ale neobešlo bez váhání. V místě sice byla vysoká spotřeba piva, avšak v prostředí, které mělo ke kulturní konzumaci daleko, a to i kvůli klubu, který neměl dobrou pověst.

„Snad jsme lidi z okolí přesvědčili, že budou mít po ruce dobrou hospodu,“ řekl Jiří Veverka, spolumajitel restaurace, která láká především na špičkově ošetřené tankové ve spojení s kvalitní gastronomií. Vše přitom zapadá do originálního „syrového“ interiéru, kterému dominuje výčep a socha boha Radegasta, daného konceptem nošovického pivovaru.

Hosté mají v nové nekuřácké Radegastovně k dispozici přes stovku míst v různých typech sezení, od klasických židlí, přes vysoké sezení až po masivní dřevěné lavice s koženým polstrováním. Hlavním pivem je regionální klasika, tedy „ryze hořký“ světlý ležák, který čepují z tanků vystavených v proskleném zachlazeném boxu. Každý měsíc je pak v nabídce také speciál z programu „Volba sládků“.

Co se týče kuchyně, základ tvoří dlouhodobě k pivu nejžádanější pokrmy od grilovaných vepřových kolen až po žebra, ale dojde i na dobrý guláš či svíčkovou na smetaně s domácím knedlíkem.

Dobré jídlo a tankové pivo? Ideální kombinace, potvrzuje Ostrava

Podobným příkladem moderní restaurace, kde zákazníci ocení kombinaci dobrého jídla a čerstvého tankového piva, je také Radegastovna v centru Ostravy. Na přelomu listopadu a prosince loňského roku na tamním Masarykově náměstí vystřídala jinou tradiční značku, firmu Baťa, se kterou bylo místo spjato více než 80 let.

„První dva měsíce provozu potvrzují, že se může stát významným prvkem centra Ostravy a oblíbenou provozovnou,“ uvedla Jitka Němečková, mluvčí Plzeňského Prazdroje, jehož součástí je i pivovar Radegast.

Plánuje v rámci své strategie další rozšiřování moderního konceptu v regionu? „Ano,  ale chceme zachovat lokální exkluzivitu našich již existujících konceptových hospod. Proto bychom rádi, aby se nové provozovny otevřely zejména tam, kde zatím ještě žádné konceptové nabízející naše značky nejsou,“ doplnila mluvčí.

Zatím se tedy počet Radegastoven v našem kraji zastavil na počtu sedmi. Z toho jsou dvě v Ostravě, jedna ve Frýdku-Místku, Karviné, Třinci, Kopřivnici a Frenštátě pod Radhoštěm.

Vzhledem k tomu, že mateřský pivovar je „pouze“ poskytovatelem licence konceptu, předpokládá se, že jeho další rozšíření bude záležet především na aktuální poptávce ze strany provozovatelů restaurací a hospod.

Sdílejte článek