Nejnovější zprávy: ​Vlastní gól a prohra. Ostravský Fillo prožil hořký návrat do Teplic Mladý muž (28) zemřel poté, co jej na přechodu srazil opilý řidič

Byznys

Radegast kvůli zavřeným hospodám přestal stáčet pivo do sudů. Jede plech a lahve

​Pivovar Radegast v Nošovicích na Frýdecko-Místecku pozastavil stáčení piva do sudů.

Ilustrační foto: radegast.cz

Posílil naopak výrobu lahvového a plechovkového piva, sdělil Tomáš Mráz, obchodní ředitel společnosti Plzeňský Prazdroj, do které Radegast patří.

Radegast tak reagoval na zavření restaurací, které nařídila vláda jako jedno z opatření proti šíření nového typu koronaviru.

"Pivovar Radegast je v plném provozu. Vzhledem k tomu, že v současné době zaznamenáváme zájem téměř výhradně o balené pivo, došlo k posílení výroby lahvového a plechovkového piva. Stáčení piva do sudů jsme dočasně pozastavili," sdělil Mráz.

Pivovar posílil distribuci baleného piva do obchodů a obchodních řetězců. "Naopak prakticky ustaly dodávky sudového piva, dodávky tankového piva jsme přerušili již před týdnem," uvedl Mráz.

Sudy, které Radegast stočil těsně před uzavřením restaurací, zatím zůstávají ve skladech pivovaru.

"Jsme připraveni je v případě opětovného zájmu distribuovat," uvedl ředitel. Firma podle něj věří, že opatření vlády nebudou trvat déle, než je minimální trvanlivost piva v těchto sudech, po kterou lze garantovat nejlepší chuť piva.

Slezský pivovar Radegast vyrábí více než dva miliony hektolitrů piva ročně. Jde převážně o značky Radegast a Birell, ale vaří se tam také Gambrinus.

Stáčení piva do sudů pozastavily všechny pivovary Prazdroje. Linky na stáčení piva do sudů už zastavily například i jihočeské pivovary Budvar, Dudák, Regent a Samson nebo humpolecký Bernard.