Nejnovější zprávy: Ostrava nabízí k prodeji Grossmannovu vilu. Kupec by ji musel zrekonstruovat podle plánů města Zemřel lídr kapely Citron a podnikatel Radim Pařízek

Sport

​První start za Vítkovice a hned gól! Chybí mi ale mezihra, tvrdil navrátilec Irgl

Po více než deseti měsících naskočil hokejový útočník Zbyněk Irgl znovu do soutěžního zápasu v rámci extraligy! A v dresu Vítkovic se uvedl tím nejlepším způsobem, vstřeleným gólem.

Foto: hc-vitkovice.cz

Podle statistik se rozloučil s působením v týmu HC Olomouc loni 10. března v předkole play off proti Zlínu. A proti témuž soupeři si odbyl svoji obnovenou extraligovou premiéru v dresu HC Vítkovice 17. ledna při vítězství ostravského celku 3:0.

Zbyněk Irgl nastoupil za mateřský vítkovický klub dokonce po čtrnácti letech. Tehdy v průběhu sezony 2006/2007 odešel už jako zkušený český reprezentant na pár měsíců do švýcarského Davosu.

A odstartoval svoje dlouhé zahraniční angažmá. Období až do roku 2014 strávil nejprve v ruském Lokomotivu Jaroslavl, poté v Atlantu Mytišči a následně v běloruském Dynamu Minsk v KHL.

Po návratu do české extraligy zvolil Oceláře Třinec, kde strávil tři a půl sezony. Jeho hostování v HC Olomouc se potom změnilo v přestup. A po dvou a půl letech na Hané se stal v létě 2020 posilou HC Vítkovice.

V listopadu mu bylo čtyřicet let

Během srpna stihl za Vítkovice už odehrát tři zápasy, které byly součástí pohárového turnaje Generali Česká Cup. Shodou okolností se potkal v roli soupeře dvakrát znovu se Zlínem a navíc jednou s Přerovem.

Ale před oficiálním záříjovým startem extraligy jej zastavilo zranění. A Irglova herní pauza se protáhla prakticky až do druhé poloviny ledna. Než naskočil znovu na led, v listopadu oslavil čtyřicáté narozeniny.

„Po čtyřech měsících jsem trénoval poprvé s mužstvem. Předtím to bylo v malých skupinkách, ale to se nedaly nacvičovat žádné situace. Když jsem se zapojil do týmu, divil jsem se, jak je to rychlé a kolik lidí je kolem mě,“ uvedl Irgl v těchto intencích při vyjádření pro média na klubovém webu.

Proti Zlínu si připsal dokonce i gól. „Snažil jsem se hrát jednoduše. Po tak dlouhé zápasové absenci mi chybí lepší mezihra, abych si zvykl na puk. Nějaké velké vyhlídky si nedávám. Uvidím, jak zareaguje doléčené koleno. Každý další zápas může být pro mě třeba poslední,“ dodal protřelý útočník.