Nejnovější zprávy: Co dnes dělá baníkovský mistr Pospěch? A proč mu fanoušci odpustili Spartu? Zchátralé Jánské Koupele mají naději na záchranu, studie plánuje rozvoj

Gastronomie

První rostlinný trh v Ostravě nabídl pikantní marmelády, hummus i exotické ovoce

​Pikantní marmelády, čatní, oříšková másla, hummus, exotické ovoce, batátové placky či raw tyčinky si mohli dnes nakoupit lidé na Přátelském trhu s nabídkou rostlinného jídla v Ostravě.

Ilustrační foto: Archiv

Organizátoři chtějí trh pořádat pravidelně, měl by se podle nich stát nejzajímavější akcí tohoto typu v regionu a nabídnout alternativu ke klasickým farmářským trhům, jenom v rostlinné podobě.

"Lidé tady najdou směs raw a vegan kuchyně. Kromě toho je tady dnes konopná lékárna, dřevotéka, Farma pod kaštany, Africké trhy a podobně. Je to čistě rostlinná strava a rostlinné výrobky," řekl hlavní organizátor Jiří Špák.

Podobné trhy se dříve v Ostravě občas konaly v kulturním centru Cooltour, které ale počátkem roku ukončilo činnost. Organizátoři se proto nyní dohodli s bezmasou restaurací Black Kale a poprvé trh uspořádali ve dvoraně Kampusu Palace.

"Uvidíme, jak to v téhle době bude fungovat. Po této první akci posbíráme zkušenosti a podle toho se zařídíme. V srpnu by měl následovat další a pak snad na podzim. Chtěli bychom trh pořádat jednou měsíčně, ale uvidíme, jaký bude zájem. Samozřejmě bude záležet i na celorepublikové situaci s covidem," řekl Špák.

Návštěvníci trhu dnes mohli rovněž podepisovat petici proti používání zábavní pyrotechniky v Ostravě.