Nejnovější zprávy: Perušič a Schweiner v Ostravě vyhráli skupinu, v sobotu je čeká čtvrtfinále Oprava tajemné Grossmannovy vily odhalila dřevomorku i historické malby

Společnost

Promrzlý muž volal z lesa o pomoc. Na sobě měl jen boty, tričko a roztrhané kalhoty

Telefonické oznámení ženy zřejmě zachránilo život mladého muže.

Foto: se souhlasem MP Ostrava

Na druhý svátek vánoční, krátce před čtrnáctou hodinou, oznámila žena na linku 156, že v Ostravě-Výškovicích uslyšela z lesíka nedaleko ulice Lumírova mužský hlas, který volal o pomoc.

Po přijetí oznámení byly na místo vyslány hlídky strážníků, které ihned začaly s prohledávat celou oblast. Pátrání však komplikoval nejen členitý a namrzlý terén, ale i velmi nízké teploty.

Propátrávání lesíku však vedlo ke zdárnému cíli. Hlídkám se podařilo asi po patnácti minutách nalézt na zemi ležícího a značně prochladlého mladíka," uvedl policejní mluvčí Jindřich Machů.

Pětadvacetiletý muž měl na sobě pouze boty, roztrhané kalhoty a tričko. Strážníci rovněž zaregistrovali, že mladík vykašlává krev. Vzhledem k situaci ho strážníci zabalili do izotermických folií. Na místo rovněž přivolali zdravotníky a až do jejich příjezdu kontrolovali životní funkce mladého muže," řekl Machů.

Vzhledem ke zdravotnímu stavu mladého muže jej bylo nutné dopravit z lesa do nemocnice. Strážníci proto asistovali záchranářům při přenosu muže do sanitky, kdy bylo nutné zdolat úsek v délce 400 metrů složitým a namrzlým terénem," dodal Machů.

Zavřít reklamu