Byznys
29/05/2024 Admin PATRIOT

Časopis Program zvyšuje náklad, počet stran a míří do dalších měst

Foto: Pavel Krmášek

Bezplatnému časopisu Patriot Program, který od letošního ledna změnil vydavatele, formát i obsahovou podobu, se daří.

Od začátku jsme věděli, že nechceme vydávat reklamní nosič, ale magazín plný zajímavého čtení a těch nejlepších tipů na trávení volného času v Ostravě a v celém kraji," říká vydavatel Jaroslav Baďura.

A tato cesta se ukázala jako správná. Začali jsme na počtu výtisků 50 000 a 36 stranách, nyní jsme zvýšili náklad o dalších pět tisíc kusů, stran už je čtyřicet a velmi rychle přidáváme další místa, kde si nás mohou čtenáři přečíst," říká Baďura.

Přes 40 000 výtisků i nadále putuje do schránek obyvatel Ostravy, avšak vydavatelství posiluje i distribuci v dalších městech kraje: Karviné, Havířově, Frýdku-Místku, Novém Jičíně nebo Kopřivnici a v dalších městech.

I tam už lidé najdou ve schránce náš časopis. Kdo ne, ten si může zajít na nejbližší informační centrum - dnes už jsme na distribuci domluveni s naprostou většinou infocenter v kraji a další přibývají," říká Baďura.

Patriot Program je k mání také v naprosté většině radnic ostravských obvodů, další desítky stojanů a výdejních míst jsou v nejrůznějších zdravotnických zařízeních a veřejných místech.

Vydavatelství myslí i na čtenáře, kteří si raději přečtou časopis online, ti všechny dosavadní vydání najdou na webové stránce patriotprogram.cz.

Součástí takového titulu, který vychází v opravdu velkorysém nákladu a je distribuován na tolik míst v kraji, musí samozřejmě být i inzerce. Jsme rádi, že přibývá inzerentů, kteří si uvědomují, jak obrovský zásah mezi čtenáři jejich inzertní sdělení má," říká Baďura.

Pokud si Patriot Program přečtou v domácnosti alespoň dva lidé, pak je čtenost přes sto tisíc, s každým dalším čtenářem ještě roste. Protože časopis obsahuje tipy na zajímavé akce na celý měsíc, bývá v domácnosti po celou dobu a členové rodiny se k němu vracejí.

Daří se nám i spolupráce s inzerenty, kteří chtějí reklamu v tištěném Patriot Programu, a protože cítí potřebu být viděni také v online prostoru, pokračuje naše spolupráce na našich webech patriotprogram.cz, patriotmagazin.cz a patriotzpravy.cz. A dále pak sdílením na mnoha našich facebookových profilech, kde máme celkem 150 tisíc sledujících," říká Baďura.

Slibuje, že náklad, rozsah magazínu i počet distribučních místa dále poroste. Zpětná vazba od čtenářů a inzerentů je tak intenzivní, že další rozvoj Programu už plánujeme a těšíme se na něj."

Sdílejte článek